V pondělí zápas podzimu! Sokolové před kamerami ČT vyzvou Spartu

28. 10. 2018

Muži A

4 minuty čtení

V pondělí od 18:10 se v Rieger aréně proti sobě v pražském derby postaví domácí celek a dosud vedoucí tým Tipsport Superligy pražská Sparta. Utkání 11. kola bude živě vysílat program ČT sport. Všichni příznivci jsou srdečně zváni do ochozů vinohradské sokolovny!

Do Rieger arény dorazí lídr tabulky!

Sparta dokázala v září a říjnu vyhrát osmkrát za sebou. Tři body vybojovala i na horké půdě ve Vítkovicích a v posledním utkání před reprezentační přestávkou zvítězila na hřišti Chodova vysoko 11:7. Tým trenéra Ondřeje Kašpárka tak i nadále potvrzuje, že postup do semifinále play off v minulé sezoně rozhodně nebyl náhodný.

Pozor si budou muset dát Vinohradští na týmového lídra kanadského bodování Michala Kareše, který do Sparty přestoupil právě z SKV. Vedle něj mají minulost spojenou s Vinohrady také ve formě chytající brankář Martin Beneš a kanonýr Milan Bína, jenž byl před časem dokonce kapitánem vinohradského týmu.

Naproti tomu Vinohrady zaznamenaly dva povzbuzující výsledky s favorizovanými týmy. Nejprve dokázaly zaskočit střešovický Tatran na jeho půdě a vyhrály 8:5. Následně padly s Chodovem těsně 5:6, přestože většinu zápasy vedly. "Výsledky soupeře známe, viděli jsme utkání a víme, že nás čeká odhodlaný soupeř," řekl v rozhovoru pro naše stránky kapitán Sparty Milan Garčar.

„Myslím si, že Sparta může těžit z dobré obrany a taky se může spolehnout na svého brankáře. Navíc velice dobře hraje její druhá lajna s Michalem Karešem, kterému se tuhle sezonu hodně daří,“ odvětil Garčarův protějšek Ondřej Stuchlík, opora obranných řad SKV. Zatímco Kareš vede kanadské bodování Sparty, nejproduktivnějšími hráči Vinohrad jsou s 10 body Jan Hanák, Zbyněk Stuchlík a Martin Skřivánek.

Bohatá bilance vzájemných zápasů

Oba týmy proti sobě sehrály celkem 22 utkání, z toho čtyři v nejvyšší soutěži a 18 v rámci 1. ligy. Bilance v Tipsport Superlize je vyrovnaná, dvakrát vyhrálo SKV a dvakrát Sparta. První vzájemný duel v elitní soutěži se rovněž vysílal před kamerami ČT a Sparta ho ovládla v Rieger aréně po výhře 10:5. Odvetu na Podvinném mlýně rozhodl v prodloužení Martin Rossi a SKV si tak připsalo cennou výhru.

O rok později sokolové dokázali svého pražského rivala porazit tentokrát na domácí půdě. Dlouho Vinohradští vedli jen 1:0, ve třetí části přidali další čtyři branky a nakonec vyhráli 5:1. Na Podvinném mlýně byla lepší Sparta a triumfovala 9:5.

Oproti vyrovnané bilanci v Tipsport Superlize je historie vzájemných soubojů ve druhé nejvyšší soutěži lepší pro Spartu. Sparťané vyhráli ve 12 utkáních z 18, SKV tedy porazilo svého soka pouze v šesti duelech. V této bilanci jsou započítány i ony památné semifinálové série, kterým se věnujeme v jiných článcích (semifinále 2008, semifinále 2012).

Pestrý přestávkový program

První přestávku vyplní vystoupení gymnastek TJ Sokol Královské Vinohrady. Ve druhé přestávce si diváci budou moci zasoutěžit o poukázky na nákup výbavy v Salming Concept Store Praha, tedy v obchodě našeho materiálového partnera Salmingu, který najdete v Praze na Pankráci. Hrát se bude o dvě poukázky v hodnotě 1000 korun a dvě poukázky v hodnotě 500 korun.

Dorazte tedy v pondělí 29. 10. večer do Rieger arény a pomozte vytvořit pěknou a bouřlivou kulisu pro zápas podzimu. Pražské derby mezi SKV a Spartou je na programu od 18:10. Sledovat ho bude možné na programu ČT sport. VSTUPNÉ NA UTKÁNÍ JE DOBROVOLNÉ!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.