Další domácí dvojzápas Ladies! V pátek přijede Týn, v sobotu Texas

11. 12. 2018

Ženy A

2 minuty čtení

Teprve počtvrté a popáté v letošní sezoně se Ladies představí na půdě domácí Rieger arény. V páteční předehrávce 1. ligy žen od 19:30 vyzvou Týn nad Vltavou, v sobotu od 18:30 se pak střetnou s Texasem. Přijďte ženské áčko podpořit přímo do hlediště!

První domácí zápasy absolvovaly svěřenkyně Jonáše Sigla v říjnu v azylu na Zeleném pruhu. Další tři domácí střetnutí už pak Ladies odehrály v Rieger aréně a vyšly z nich pokaždé vítězně! Soběslav deklasovaly 16:2, houževnatý Týn zdolaly 5:1 a nepříznivě se vyvíjející zápas s Turnovem nakonec zlomily ve svůj prospěch v nájezdech.

S Týnem se Vinohrady utkají už potřetí. V pátek od 19:30 tak Ladies čeká další těžká bitva. Soupeř se totiž prezentuje náročným běhavým stylem a soupeřům nedaruji nic zadarmo. V prvním letošním vzájemném zápase dokonce dokázal nad SKV zvítězit 2:1.

Zatímco s Týnem mají sokolky vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné porážky, s Texasem dokázaly v dosavadním průběhu sezony dvakrát triumfovat. Naposledy v Chýni vyhrály vysoko 12:3. A v úplně prvním kole letošního ročníku 1. ligy žen zvítězily nad Texasem těsně 2:1.

Svěřenkyně kouč Sigla měly hodně času na trénink kvůli uplynulé delší pauze způsobené domácím světovým šampionátem mužů. „Rozvijeli jsme dovednosti ve specifickych herních situacích, tak aby bránění našich hraček bylo pro soupeře oříškem,“ poodkryl trenér ženského áčka, na co se jeho tým zaměřoval.

Z hlediska tabulky jsou Vinohrady na druhé příčce dva body za vedoucí Florbalovou akademií z Mladé Boleslavi. O pět bodů zpět je na třetí příčce sobotní soupeř Texas. Páteční oponent Týn je šestý. „Bude to boj, ale věřím, že se příjemně naladíme na svátky,“ dodal před důležitými zápasy Sigl.

13. a 14. kolo 1. ligy žen:

pátek 19:30 TJ SKV - Rudý dračice Mladých nadějí Týn (Vinohrady)
sobota 18:30 TJ SKV - FBC Texas Longhorns (Vinohrady)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.