Sokolové se o důležité body střetnou s Otrokovicemi

26. 1. 2019

Muži A

2 minuty čtení

Florbalisty Vinohrad zítra čeká výjezd na Moravu. Sokolové se ve 22. kole Tipsport Superligy utkají v Otrokovicích s místními pantery. A půjde o hodně. Panthers drží poslední místo zaručující účast v play off a SKV na svého nedělního soka ztrácí pouze čtyři body.

Devět bodů ve čtyřech zápasech, to vinohradská historie nepamatuje. Svěřenci Michala Pazdery byli v posledních týdnech úspěšní. Jenže pak přišla vysoká prohra od mistrovské Mladé Boleslavi. „Po sérii vítězství přišlo vystřízlivění s Mladou Boleslaví, které nám, doufám, pomůže, abychom v neděli předvedli zodpovědný výkon. Nálada v týmu je proto určitě pořád pozitivní,“ říká před nedělním střetnutím s Otrokovicemi opora obranných řad Ondřej Houra.

Otrokovice jsou na osmé pozici superligové tabulky a mají 27 bodů, SKV má o čtyři body méně. Panteři sice v minulém kole padli doma v těsném souboji se Spartou, ale předtím čtyřikrát v řadě vyhráli. „Bude to pravděpodobně odlišné utkání od toho, které jsme proti Otrokovicím hráli doma. Musíme se soustředit na precizní obranu, rychlé protiútoky a být trpěliví,“ dodal Houra a připomněl první vzájemný zápas v letošní sezoně, který sokolové vyhráli 4:1.

Otrokovickým lídrem je Lukáš Pešat, který v letošní sezoně nasbíral 21 bodů. Nejlepšími kanonýry moravského celku jsou Matěj Kostka a Marek Zapletal. Jasnou jedničkou mezi tyčemi je Radovan Michajlovič, jenž v minulosti nakoukl také do reprezentačního výběru. Zápas v Otrokovicích je na programu v neděli od 18 hodin. Hrát se bude v nové městské hale.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.