Série nekončí. Lípa ve třetím čtvrtfinále zvítězila 5:7

10. 3. 2013

Muži A

3 minuty čtení

Česká Lípa ukořistila výhru ve třetím čtvrtfinálovém utkání play off první ligy mužů a série bude pokračovat zítra čtvrtým zápasem opět na pražských Vinohradech. Zápas začíná v pět hodin.

Naplněná vinohradská aréna byla svědkem dramatického zápasu, a to již od prvních minut. Jako první se ujali vedení domácí. Raiter se nejlépe zorientoval před Ponomarevem a míček skončil až za brankovou čárou.
 
Odpověď Českolipských však byla blesková, konkrétně jednoho muže - Dominika Jansy. Ten nejprve zužitkoval protiútok a přetavil ho v gól a pak ještě střelou na bližší tyč poslal hosty do vedení. Ti si tak do druhé třetiny odnesli jednobrankový náskok.
 
Hned v úvodu rozjásal početný kotel hostujících diváků Petr Procházka. Vinohrady odpověděli brankou Smutného, který se obtočil kolem svého strážce a míček elegantně poslal do sítě. Jenže uběhlo dalších pár vteřin a hosté byli opět v euforii, Mlejnek vrátil svému týmu dvoubrankový náskok.
 
Vinohrady neměly svůj den co se týče produktivity. Navíc hosty držel vynikající brankář Ponomarev. Pepa Mareš sice dokázal snížit, ale další dvě branky do Václavíkovy sítě znamenaly již třígólové vedení hostů a navíc střídání brankářů v domácí svatyni.
 
Třetí třetina se nesla v duchu obléhání Ponomarevovy branky. Snížení přinesla Lancova střela, která po několika odrazech doskotačila až do sítě. Vinohrady i nadále tlačily. Raiter jemně tečoval Votrubovo nahození a vstřelil tak kontaktní gól.
 
Vinohradští však potom otevřeli svou hru, z čehož vyplynul Machův gól, který pečetil vítězství hostů. Ačkoliv se ještě domácí úporně snažili, zkusili power play, víc už nestihli. Série tak bude pokračovat čtvrtým zápasem.
 

TJ SKV - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 5:7 (1:2, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Raiter, 25. Smutný (Lanc), 29. J. Mareš (Svoboda), 41. Lanc, 54. Raiter (Votruba) - 7. Jansa, 11. Jansa (Procházka), 21. Procházka, 25. Mlejnek (Merlíček), 32. Tichý (Vnuk), 39. Mlejnek (Novák), 56. Mach (Procházka). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 263.

Sestava: Václavík (39. Jiří Buchta) - Lanc, Trčálek, M. Mareš, Záň, Houra, Votruba (C) - Raiter, Králík, Dolejš - Piňos, Smutný, Kytka - Svoboda, J. Mareš, Zezulka - Gregor. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.