Mužský A tým SKV povedou Michal Kotlas a David Bouša

29. 5. 2019

Muži A

3 minuty čtení

Superligový tým SKV má svůj realizační tým. V nové sezoně povede vinohradské florbalisty z pozice hlavního trenéra bývalý reprezentant a úspěšný obránce Michal Kotlas. Realizační tým pak na asistentské pozici doplní také další bývalý superligový bek David Bouša.

Michal Kotlas zažil atmosféru nejvyšší české soutěže v týmech Havlíčkova Brodu, Brna a Chodova a celkem v ní nastoupil k téměř 500 utkáním (493). Poslední dva zmiňované týmy pak dlouhá léta vedl s kapitánskou páskou a Chodov z této pozice dovedl ke dvěma mistrovským titulům. Nevyhnula se mu ani reprezentace, kde odehrál bohatou porci 66 utkání a v jeho sbírce nechybí stříbrná medaile z mistrovství světa z roku 2004 - připomínka dosud největší úspěchu seniorského národního týmu v historii.

David Bouša má podobně bohatou florbalovou historii jako Michal. V nejvyšší soutěži se objevil postupně v dresech SSK Future, Sparty a Chodova, kde souhrnně zaznamenal více než 350 zápasů a všude patřil z pozice ofenzivního obránce k výrazným osobnostem týmu. Také on si vyzkoušel, jaké je to nosit kapitánskou pásku, tuto pozici zastával při svém angažmá ve Spartě. Stejně jako Michal má David ve sbírce 2 tituly ligového šampiona s Chodovem. V mezinárodním florbale pak dosáhl na zlato z akademického MS.

Michal i David shodně ukončili své úspěšné hráčské kariéry před loňskou sezonou, kdy odehráli v dresu Chodova své poslední zápasy.

V realizačním týmu oba nově příchozí doplní na asistentské pozici sportovní ředitel a šéftrenér Boleslav Kytka, pro fyzickou přípravu pak Jan Buchta. Video koučing a analýzu soupeřů bude mít na starosti i nadále Miroslav Purkrábek, který bude coby novopečený trenér U19 týmu také zárukou propojení A týmu s juniorským týmem a mládežnickými složkami klubu.

K týmu se oba noví trenéři připojí již dnes, kdy uvidí své nové svěřence při prvním tréninku v hale. Úvodní fyzické testy má tým za sebou pod vedením zbylých členů realizačního týmu.

Michale a Davide - vítejte v SKV! Přejeme celému týmu hodně sil do přípravy a úspěšnou sezonu 2019/20.

Foto: Štěpán Černý - blackart.cz

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.