Shrnutí víkendu: Benfika, céčko i dorostenci na úvod s dvěma výhrami!

16. 9. 2019

Klub

2 minuty čtení

Sezona začala pro vinohradské týmy skvěle! Benfika zvládla na domácí půdě obě pražská derby a zapsala do tabulky šest bodů. Podobně si v sobotu vedlo také céčko, které odešlo z domácího turnaje se stoprocentní bilancí a nasbíralo pěkné skóre 13:4. Dvěma výhrami vstoupili do sezony rovněž dorostenci.

Sezonu odstartovali muži C, kteří se v sobotu dopoledne představili v Rieger aréně proti Kobylisům v rámci regionální ligy. Po trochu nervóznějším úvodu utkání se sokolové rozjeli, postupně přidávali branky a nakonec zvítězili 7:3. Ve druhém zápase předvedli Celtics skvělý výkon v obraně, soupeři skoro nic nepovolili a triumfovali nad Black Angels B 6:1. V sestavě céčka se poprvé objevili junioři ročníku 2002 Jan Prošek, Tadeáš Doucha a Matěj Šaroch.

Stoprocentní bilanci si po prvním víkendu sezony udržela také v minulé sezoně čtvrtá Benfika. V sobotu v dramatickém střetnutí zdolala Panthers B 4:3. Dvěma brankami se na vítězství podílel Jan Švejda, dvě asistence přidal obránce Marek Mikeš. I v neděli béčko vyzvalo pražského soupeře. Nováčka divize pražskou Slavii porazilo 8:4. Hattricky zapsali Richard Klíma a Boleslav Kytka, který všechny tři své trefy zaznamenal z dálky. Benfika je po dvou zápasech v čele divize A.

Úspěšný start do sezony zažili i dorostenci. Ti nejprve porazili Kobylisy 6:3 a ve druhém nedělním duelu přetlačili kladenské Kanonýry, tentokráte 7:4. Vinohradští jsou tak ve 2. lize o skóre druzí. Dorostenecké béčko sehrálo v Rieger aréně pouze jeden zápas, duel s Berounem byl totiž odložen.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV - Panthers Praha B 4:3
TJ SKV - Slavia Praha 8:4

Muži C:
TJ SKV - Fortel TJ Kobylisy B 7:3
TJ SKV - Black Angels B Benfica 6:1

Dorostenci A:
TJ SKV - Viking TJ Kobylisy 6:3
TJ SKV - Kanonáři Kladno bílí 7:4

Dorostenci B:
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha Blue 1:8

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.