Zápas jsme si v závěru prohráli sami, mrzelo dvougólového střelce Hartmana

23. 9. 2019

Muži A

2 minuty čtení

Petr Hartman a Jan Linhart zaznamenali v sobotním domácím duelu s otrokovickými Panthers po dvou gólech. Ani to však sokolům nestačilo na zisk premiérových bodů v novém superligovém ročníku. Vinohradští doma prohráli v rámci 2. kola superligy 5:7, ačkoliv se jim šest minut před koncem podařilo poprvé v utkání srovnat.

Sokolové sice v úvodu střetnutí vedli nad Otrokovicemi 1:0, následně ale třikrát v řadě inkasovali a první třetina tak byla z pohledu domácích nepovedená. „Příčinou byly naše zbytečné chyby a nedůraz před bránou, čehož soupeř využíval. Tím pádem jsme ztráceli a stále museli dotahovat,“ připomněl útočník Petr Hartman, že se panterům i v prostřední dvacetiminutovce podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek.

Až ve třetím dějství nastalo viditelné zlepšení. „Řekli jsme si, co musíme v naší hře změnit. Že je potřeba dostat rozehrávku do pohybu, zvýšit důraz a hru zjednodušit,“ popsal Hartman pokyny, které mířily od trenérů směrem k mužstvu. Díky brankám Gregora a Linharta se následně podařilo srovnat na 5:5 a Vinohradští sahali po bodech.

Jenže pak Otrokovičtí využili okénka ve vinohradské obraně a rychlou akci zakončil gólem Kostolány. Vítězství hostů ještě zpečetil v závěru Gál. „Inkasované branky mrzí opravdu hodně. Zápas jsme si bohužel v závěru prohráli sami a nezískali jsme tak cenné body,“ litoval prohospodařeného konce zápasu šikovný útočník.

Přesto lze na nevydařeném duelu najít pozitiva. Velkou zásluhu na tom, že se sokolové dokázali držet na dostřel, měli dvougólový Jan Linhart a pak také útočné duo Hartman & Skřivánek. První jmenovaný dal rovněž dvě branky, Skřivánek zapsal tři asistence. „Ftak (Martin Skřivánek) se z hrota posunul na pozici centra, takže si ještě občas zvykáme na nové situace ve hře, ale už teď z toho mám dobrý pocit,“ těší Hartmana souhra se Skřivánkem.

O nadcházejícím víkendu se Vinohradští dvakrát představí na hřištích soupeřů. V pátek od 18:30 bude hrát na Spartě, v neděli odcestuje do Ostravy, kde se utká s místním FBC. Nedělní duel je na programu od 17 hodin.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.