Poklad v útrobách Rieger areny!

1. 4. 2013

Klub

3 minuty čtení

Nedostatek tréninkového prostoru pro florbalisty vinohradského Sokola je minulostí. Vyřešila jej skrytá aréna – tzv. „Rieger dvojka“. 

Již několik sezon plánuje prezident našeho oddílu Luděk Pokorný stavbu tréninkové haly. Nyní může plány směle hodit do nejbližšího modrého kontejneru. Ukázalo se, že Rieger arena skrývala pro SKV hotový poklad!

„Při jednom z tréninků ženské složky si holky stěžovaly na nízkou teplotu v hale, tak jsem se vydal za kotelníkem,“ líčí prezident a svítí mu očka jako malému klukovi. „Najednou jsem v postranní chodbě zahlédl dveře, kterých jsem si nikdy předtím nevšiml! Měly na sobě nalepen plakát Pilsner Urquell, a to nemohlo značit nic špatného. Navíc tam psali, že to pravé bohatství se skrývá uvnitř. Otevřel jsem je tedy a snažil jsem se dostat dovnitř, ale byly opravdu úzké, proto jsem zašel za holkama, zda by to nezkusila některá z nich.“

 

Tereze Šíchové se do toho moc nechtělo, takže nakonec  byla jako „dobrovolnice“ zvolena jiná Tereza, a sice Trunečková. Ta se ladně protáhla dvířky, u kterých prezident předtím narazil a na konci chodby na ni čekalo pořádné překvapení. Útroby Rieger areny totiž skrývaly další sportovní halu! Aréna byla sice řádně zaprášená, ale i tak oko talentované juniorky rozpoznalo arénu s kapacitou 1100 diváků, malým jumbotronem a dokonce s vyznačeným hřištěm na florbal. Jediné, co jí vrtalo hlavou, byly psí stopy ve vrstvě prachu.

„Šel jsem se samozřejmě zeptat jediného člověka, který zná téměř všechny útroby Rieger areny, což je náš kotelník,“ pokračuje Pokorný. Kotelník mu sdělil, že o hale samozřejmě ví, ale že se ho na ni zatím nikdo neptal. Ohledně podivných stop jen suše utrousil, že tam „občas pouští psa“.

Existence utajené haly v našem svatostánku budí na první pohled údiv. Už na ten druhý do sebe začíná všechno velmi dobře zapadat. „Sokolovna se stavěla za války, tehdy bylo možné téměř všechno. Stačí se podívat do zahraničí, třeba do Moskvy. Tam mají dokonce celé tajné metro!“ vysvětlil Pokorný. A skutečně, pokud se podíváte na internet, najdete na něm poměrně dost informací o tzv. „metru dva“, jen musíte vládnout azbukou (viz tento odkaz - http://www.metro.ru/metro2/).

Co tento zásadní objev znamená pro budoucnost SKV a jaké má s halou plány samotný prezident? „Nejdříve ze všeho osadíme nové dveře, rád bych se do haly podíval i osobně, “ říká Pokorný s tím, že další kroky budou následovat...

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.