Muži B a C slaví postup!

19. 5. 2013

Klub

4 minuty čtení

Tento víkend se nesl v duchu úspěchů mužských rezervních týmů. Béčko i céčko mužů si po  víkendu zajistili postup do vyšší soutěže!

Béčko čekal poslední turnaj v neděli v hale ve Stochově. Postavili se proti týmům z Kobylis a Nymburka. S prvně jmenovaným Sokol remizoval 3:3 a Nymburk SKV rozdrtilo 10:4. Muži B tak jako jediní ve své soutěži skončili bez porážky a s bilancí 21 výher a 3 remízy si zajistili první místo, a tím i postup do 2. ligy mužů. Za zmínku stojí jistě také fakt, že hned tři hráči béčka se umístili v první desítce kanadského bodování ligy. Michal Vlk s 63 body (32+31) obsadil první místo v produktivitě, Petr Hartman se 44 body (25+19) šesté místo a sokolská legenda Líba Nigrin si vysloužila osmé místo za 43 bodů (23+20). K individuálním úspěchům nutno přidat ještě brankáře Vojtu Šmolíka, který ovládl brankářské tabulky 3. ligy mužů.
 
Céčko svůj turnaj odehrálo již v sobotu v hale ČVUT v Dejvicích. Prvním soupeřem byl C-tým Králova Dvora, který dokázal Sokol porazit 9:6, alespoň částečně si pak SKV spravilo chuť na týmu z Berouna, se kterým remizovalo 5:5. I přes tento méně úspěšný dvojzápas si ale céčko s bilancí 14 výher, 2 remízy a 4 prohry zajistilo postup do vyšší ligy a stejně jako u B-týmu je to druhý postup ve dvou letech. Nejproduktivnějším hráčem C týmu byl Kuba „Čmelda“ Pecha, který v jedenácti utkáních posbíral 22 bodů (14+8). Tradiční brankářskou oporou byl Kuba Záhora, který stejně jako Vojta Šmolík ovládl statistiky brankářů ve své soutěži.
 
Sezonu uzavřel i rezervní tým juniorů, zápasy s týmy Vos a Falconu. Prvně jmenovaný tým, který se nakonec umístil na třetím místě v tabulce, si se Sokoly poradil 5:2. S Falconem, který skončil o příčku pod SKV, ale Sokolové problém neměli a vyhráli 7:2. Tým, složený převážně z dorostenců, kterým pomáhali někteří junioři, se tak umístil v klidném středu tabulky na šestém místě.
 
Dorostenky čekal na závěr sezony jediný zápas s týmem Plzně. V hale v Berouně dokázaly tento tým porazit těsně 3:2 a téměř se tak dotáhnout na prvních deset týmů ligy. Dorostenky skončily s 6 výhrami, jednou remízou a 17 porážkami na 11. místě.
 

Výsledky posledního víkendu:

Muži B
TJ SKV vs. Fortel TJ Sokol Kobylisy 3:3
TJ SKV vs. SKP Nymburk 10:4
66 bodů (21 výher - 3 remízy - 0 proher)
1. místo, postoupili do 2. ligy mužů
 
Muži C
TJ SKV vs. TBC Králův Dvůr C 6:9
TJ SKV vs. Gladiátors Beroun 5:5
44 bodů (14 výher - 2 remízy - 4 prohry)
1. místo, postoupili do PH+SČ ligy mužů
 
Muži D
TJ SKV vs. FBC Hamsters Vysočany B C 2:4
TJ SKV vs. Red Dragons Hořovice B 3:6
12 bodů (3 výhry - 3 remízy - 12 proher)
8. místo
 
Junioři B
TJ SKV vs. FBC Realstick Vosy Praha 2:5
TJ SKV vs. Floorball Club Falcon 7:2
20 bodů (6 výher - 2 remízy - 13 proher)
6. místo
 
Mladší žáci
TJ SKV vs. FBŠ Bohemians B 2:4
TJ SKV vs. Florbalová akademie MB 3:10
 
Dorostenky
TJ SKV vs. FBC Plzeň 3:2
19 bodů (6 výher - 1 remíza - 17 proher)
11. místo
 
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.