Útočník Michal Strachota se stane novou posilou SKV!

25. 5. 2020

Muži A

3 minuty čtení

Vinohrady pro nadcházející superligový ročník posílí kvalitní útočník. Michal Strachota je dvojnásobným mistrem České republiky s Chodovem, odkud se také zná se současnými trenéry Michalem Kotlasem a Davidem Boušou. Dále rychlý forvard působil také ve Future, ve Spartě a v Karlových Varech. V uplynulých dvou sezonách patřil k nejlepším hráčům 1. ligy.

„Přestup se začal rodit už loni v létě, když se Make s Boušisem stali novými trenéry SKV. Hned jsme spolu začali řešit, jaké by to bylo působit zase spolu v jednom týmu. Tehdy jsem ještě chtěl zůstat ve Varech a pomoci jim k postupu do superligy. K přestupu jsem se definitivně rozhodl ve chvíli, kdy Český florbal zamítl odvolání Varů vůči anulaci sezony,“ popsal Strachota, jak probíhalo jednání o jeho přesunu do Riegerových sadů.

„Po předčasném ukončení sezony jsme si dali vědět a Kovboj (Michal Strachota) projevil zájem a motivaci zahrát si opět naši nejvyšší soutěž. Navíc nám na centru skončil Honza Hanák a pro nás to byla jasná volba. Na tuto pozici jen tak někoho během předsezonní přípravy nepřeučíte. Kovboje známe ze společných let na Chodově a víme, že v tomto směru je komplexním hotovým hráčem,“ uvedl Michal Kotlas, který vede A tým SKV společně s kolegou Davidem Boušou.

Sám útočník se na spolupráci s bývalými spoluhráči z Jižního Města moc těší. „Oni dva jsou hlavním důvodem toho, proč jsem se rozhodl přestoupit do SKV. Hodně jsme spolu zažili a těším se na nové výzvy a zážitky. Bude to teď trochu jiné, přeci jen je budu muset poslouchat (směje se). Ale věřím, že nám to dohromady půjde i ve vztahu trenér - hráč,“ je si jistý odchovanec SSK Future.

A jaká jsou očekávání nové posily? „V první řadě se těším opět na superligu. Budu sice muset přes léto hodně potrénovat, ale věřím, že ještě nepatřím do starého železa. Co se týmu týče, tak doufám, že se nám opět podaří postoupit do play off, kde bychom se mohli pokusit potrápit jednoho z favoritů,“ vyjmenoval Strachota základní cíle, které si do svého nového angažmá klade. V předešlých dvou sezonách kraloval 1. lize a v dresu karlovarských Hurrican dohromady nasbíral neuvěřitelných 151 bodů.

„S klukama jsem už absolvoval jeden trénink v hale a tým je určitě kvalitní. I loni mělo SKV zápasy, ve kterých se týmu podařilo porazit papírově silnější celek. Nejvíc ze všeho ale doufám, že brzo zapadnu do party a společně si budeme užívat každý zápas,“ řekl Strachota na závěr. A co si od nové posily naopak slibují trenéři? „Zvýšení naší útočné síly a zároveň dobrou práci do obrany, dále organizaci pětky a těšíme se na jeho chuť a hlad ukázat, že ještě nepatří do starého železa,“ dodal Kotlas.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.