SKV prožilo další úspěšnou sezonu!

23. 6. 2013

Klub

6 minut čtení

Vinohradští si po skončené sezoně mohou stejně jako loni gratulovat k několika postupům. Přesun o ligu výš totiž čeká ženské áčko, mužské béčko i céčko a úspěšné tažení 1. ligou absolvovaly také juniorky!

Muži A - 7. místo v základní části 1. ligy, vyřazení v semifinále play off
Áčko neprožilo letošní sezonu úplně podle představ, muselo se dostat z několika výsledkových krizí, nakonec se však na poslední chvíli protlačilo do play off a ve čtvrtfinále vyřadilo Českou Lípu. Vinohradskou jízdu zastavily až ambiciózní Pardubice, usilující o návrat do extraligy. Cíle Vinohrad se však v novém ročníku měnit nebudou - SKV chce opět po sedmi letech do nejvyšší soutěže!

Muži B - 1. místo ve 3. lize a postup do 2. ligy
Viktor Vondra a jeho svěřenci zažili už třetí postup za poslední tři roky. Nabitý tým to letos dotáhl až k vítězství v nejvyšší regionální soutěži a k postupu o patro výš došel suverénním způsobem - bez jediné prohry, navíc vstřelil 200 branek! Vinohradská rezerva si tak příští rok zkusí 2. ligu.

Muži C - 1. místo v přeboru mužů a postup do pražské ligy
Mužské céčko ještě podtrhlo úspěch béčka. Mladý tým sice letos v rámci šesté ligy nebyl tak suverénní jako loni, ale nakonec dokráčel nejen k postupu, ale rovněž i k prvenství, které uhájil před druhými vysokoškoláky z Matfyzu.

Muži D - 8. místo v soutěži mužů
Bývalý C tým, který se musel díky postupu déčka přejmenovat, s ostatními mužskými výběry tolik nespolupracuje a letos skončil až na 8. místě sedmé ligy. Céčko hrálo před dvěma lety o ligu výš, ale letos na postup pomýšlet nemohlo.

Ženy A - 4. místo v základní části 1. ligy, vítězství v play up a postup do extraligy
Ženské áčko loni postoupilo do 1. ligy a svou senzační jízdu si ještě o jeden rok prodloužilo. To, co se zdálo ještě na začátku sezony jako naprosto nemožné, se nakonec stalo skutečností. Vinohrady vybojovaly čtvrté místo v první divizi první ligy žen, což je díky přítomnosti rezerv extraligových týmů posunulo do play up. Zaplněná vinohradská aréna viděla skvělý zápas, ve kterém Vinohrady položily základ svého pozdějšího úspěchu. Dílo bylo dokonáno na půdě brněnských Bulldogs, kde SKV poprvé ve své historii slavilo postup do ženské extraligy!

Ženy B - 4. místo v pražské lize
Pozadu nezůstaly ani ženy z béčka, které v pražské lize zaostaly pouze o čtyři body za postupem a obsadily čtvrtou příčku. Před nimi skončily pouze Nymburk, Děkanka B a Slavia Plzeň B. Hodně prostoru zde dostávaly hráčky mladších ročníků.

Junioři A - 5. místo ve 2. lize
Junioři loni předvedli slušný výkon a pohybovali se v klidném středu tabulky. Na začátku nové sezony panovala trochu nejistota, jak bude letošní ročník vypadat. Juniorům se ovšem některé zápasy vyvedly a až na pár zaváhání s nováčky mohou být s výsledky spokojení. Páté místo znamená další posun!

Junioři B - 6. místo ve 3. lize a sestup
Bohužel ne tak úspěšní byli junioři B. To je ovšem tým, kterému se výsledkově nekladou tak vysoké nároky. Škoda však je, že junioři kvůli svému konečnému umístění sestoupili až do čtvrté ligy. V béčku se často rozehrávali mladší hráči, kteří si tak mohli pomalu zvykat na juniorskou kategorii. Proto může ztráta třetí ligy mrzet.

Juniorky - čtvrtfinále play off 1. ligy
Co se týče systému, je první liga juniorek trochu nepřehledná. Vinohradské slečny nejprve vyhrály svou skupinu základní části a zajistily si tak pohodlný postup do nadstavby. V ní už tak suverénní nebyly, ale i tak jim to stačilo na postup do play off. A Vinohrady skončily v tabulce nadstavby například před ambiciózními Bohemians. Play off začalo pro SKV skvěle! Vinohrady vyřadily Herbadent a postoupily mezi osm nejlepších týmů v Česku. Konec přišel ve čtvrtfinále, kdy SKV vyřadil Uherský Brod. I tak je ovšem výsledek vinohradských juniorek výborný. Již dva roky po sobě hrála děvčata nadstavbovou část!

Dorostenci - 10. místo v 1. lize a sestup
Kromě juniorského béčka se nešťastného sestupu dočkali i dorostenci, kteří se tak po dvou letech opět loučí s první ligou. Loni se Vinohradským podařilo zachránit, letos už to však na udržení v nejvyšší soutěži nestačilo. Tým na prahu nového ročníku opustilo několik hráčů, kteří patřili do základní sestavy a zdecimovaný kádr tak jen tak tak přežil. Pak se však výsledky a hra dorostenců rapidně zlepšily a na záchranu tak nakonec SKV ztratilo pouhé tři body. Dorostence tak příští rok čeká opět pokus o návrat do 1. ligy pod vedením nového trenéra Honzy Buchty.

Dorostenky - premiérová sezona a 11. místo v lize
Dorostenky vstupovaly do nové sezony bez ambicí na lepší umístění, vždyť to pro ně měla být vůbec premiéra v této soutěži. Po úvodních nepříznivých výsledcích se tým zvedl a odrazil se k několika výhrám. Nakonec bodoval celkem v sedmi střetnutích a obsadil 11. místo z 13.

V nejbližší době se také podíváme na sezonu z pohledu těch nejmladších!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.