Kapitán O. Stuchlík: Obrat proti Hattricku je povzbuzení, musíme se zvednout!

2. 2. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Sokolové ukázali v Brně bojovné srdce! Po špatné první třetině prohrávali 0:3 a ještě na začátku té třetí to bylo 4:2 pro soupeře. Jenže pak přišlo snížení, vyrovnávací trefa a rozhodnutí Michala Strachoty v prodloužení. Úspěšný obrat může hráče SKV povzbudit do náročného závěru základní části. To přiznává také kapitán týmu Ondřej Stuchlík.

Úvodní dějství sokolům na hřišti Hattricku vůbec nevyšlo. „V první třetině jsme si nedokázali vytvořit skoro žádné příležitosti. I když jsme větší část třetiny měli míček pod kontrolou, tak jsme nedokázali přejít přes připravený brněnský blok kolem poloviny hřiště a většinu času jsme strávili na naší půlce,“ ohlédl se za první dvacetiminutovkou vinohradský kapitán.

Sokolové se do zápasu vrátili až ve druhé třetině. „Zlepšili jsme asi všechny aspekty hry, hlavně pohyb při rozehrávce. Z toho potom pramenilo více střeleckých příležitosti a celkové zlepšení naší hry,“ přidal ještě. Poprvé se Vinohrady prosadily ve 32. minutě zásluhou Zbyňka Stuchlíka. Další gól pak přidal Jan Fiala. Hattrick sice opět odskočil, ovšem třetí část patřila sokolům, kteří v prodloužení dokonali obrat.

Gólově se prosadil také šikovný obránce s kapitánskou páskou na své paži. „Po dlouhé době jsme dokázali otočit nepříznivý stav zápasu, nakonec i vyhrát v prodloužení. To jsou dvě věci, které se nám v této sezoně ještě nepovedly. Takže je to určitě veliké povzbuzení do dalších zápasů,“ byl Ondřej Stuchlík rád za to, jak Vinohradští zabojovali o výsledek a ukořistili v Brně cenné dva body.

Čas užívat si vybojovaný triumf ale sokolové určitě nemají. Už ve středu se totiž v rámci předehrávky 23. kola představí na hřišti Pardubic. „Bude to zápas ve všední den večer. Takové duely jsou vždy hodně o tom, jak se týmy dokáží připravit a přepnout na utkání po práci nebo po škole. I tak očekávám, že to bude z obou stran hodně soustředěné a nahecované,“ předpovídá kapitán SKV.

Vinohrady jsou aktuálně na 13. příčce a na desátou pozici, která zaručuje záchranu v nejvyšší soutěži, ztrácejí pět bodů. „Náš cíl je jít do každého utkání na sto procent a chtít vyhrát. Vzhledem k tomu, že tahle sezona pro nás zatím byla hodně nepodařená, nemůžeme si dovolit mít jiné nastavení, než se ke konci základní části snažit zvednout. Musíme být připraveni na to, co nás čeká dál,“ dodal Ondřej Stuchlík.

Předehrávka 23. kola Livesport Superligy:

3. 2., 20:00 Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady

SH Dašická Pardubice | ONLINE | VIDEO

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.