Martin Skřivánek míří na Chodov. Krásných 6 let, hodnotí své angažmá v SKV

4. 5. 2021

Muži A

4 minuty čtení

Šest sezon strávil Martin Skřivánek ve žlutočerném. Teď se s vinohradským klubem loučí a od nadcházejícího ročníku posílí Chodov. V SKV zažil sestup do 1. ligy, následně návrat do elitní soutěže i historický postup do superligového play off. Nasbíral přes 200 bodů, byl lídrem na hřišti i mimo něj a v některých duelech navlékl kapitánskou pásku.

Martin Skřivánek se rozhodl učinit další krok ve své florbalové kariéře a po šesti sezonách strávených v Rieger aréně přijal nabídku Chodova. „Už jsem sám potřeboval změnu a novou výzvu. Jednání trvalo téměř dva roky, z obou stran naprosto férově,“ popsal, jak se zrodil jeho přesun na Jižní Město.

Do SKV dorazil společně s Janem Zavadilem ze střešovického Tatranu před sezonou 2015/16. „V 18 letech mi šlo hlavně o to, abych mohl hrát co největší počet těžkých zápasů a neseděl jen na střídačce. Na Sokole jsem měl par kamarádů, takže jsem se na to těšil. Vůbec jsem nečekal, že se z toho vyklube krásných šest let,“ zavzpomínal Skřivánek.

Hned první sezona se výsledkově nevydařila a Vinohrady sestoupily do 1. ligy. Po dvou ročnících ve druhé nejvyšší soutěži přišel triumfální návrat zpět. „Moc rád na tu postupovou sezonu vzpomínám, hlavně tedy na play off. Každá série byla velice náročná a několikrát jsme měli blízko k vyřazení,“ vrátil se Skřivánek k ročníku 2017/18, ve kterém Vinohradští zažili spanilou jízdu vyřazovací částí.

„Vše vyvrcholilo v krásném posledním zapase ve středu v Havířově. Na utkání jsme přijeli pozdě a hrálo se před vyprodanou halou. Pro oko diváka to nebyl moc pěkný florbal, ale bojovalo se o každý centimetr. Nakonec jsme se mohli radovat z postupu,“ připomněl finále, které Vinohrady ovládly a odstartovaly tím postupové oslavy.

Martin Skřivánek vyrostl v lídra týmu a také v nejvyšší soutěži byl následně hodně vidět. Nejprve 36 body přispěl k záchraně, kterou sokolové vybojovali v play down vítězstvím nad Znojmem, v sezoně nadcházející pak 34 body v základní části pomohl posunout SKV premiérově do play off.

Právě ročník 2019/20, ve kterém se Vinohradští probojovali do elitní osmičky, byl jednoznačně největším úspěchem postupně budovaného týmu, jehož základy vystavěli Martin Hovořák, Michal Pazdera a následně Michal Kotlas a David Bouša. „Zatím se o vrchol jedná, věřím však, že letos jsme hráli hodně pod své možnosti a příští rok se do play off SKV vrátí,“ zadoufal Skřivánek a zmínil letošní ne moc dobré výsledky.

Téměř po celou dobu svého angažmá v SKV ležela na Martinu Skřivánkovi zodpovědnost v ofenzivě. Bylo těžké to často brát na sebe? „Možná na začátku ano, pak jsem to bral jako samozřejmost a byl jsem rád, že jsem mohl být na hřišti,“ dodal šikovný forvard, který si vždy uměl skvěle poradit v kombinaci a prostor před brankou soupeře, to byl jeho revír.

Nyní se Skřivánkovo angažmá nachýlilo ke konci. „Stalo se toho hodně, ničeho ale nelituju. Budu na SKV dlouho vzpomínat a pouze v dobrém! Chtěl bych všem moc poděkovat, že ve mě věřili a já dostal šanci to aspoň trosku vrátit,“ poděkoval na závěr. Také my děkujeme Martinovi za odvedené služby, díky čemuž jsme si mohli užít řadu úspěchů. Přejeme do dalšího angažmá hodně zdraví a štěstí!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.