Vinohrady padly až po nájezdech a obsadily druhé místo

30. 6. 2013

Muži A

4 minuty čtení

Pár desítek vteřin před koncem drželi Vinohradští jednogólový náskok a šli vstříc vítězství na Memoriálu Honzy Civína. Jenže pak Chodovští vyrovnali a díky Ondruškovi lépe zvládli i nájezdy. SKV tak bere stříbro.

Chodov měl bleskový vstup do zápasu a v první třetině překonal Václavíka hned čtyřikrát. Za SKV snižovali Honza Králík a Matěj Raiter. Druhá třetina již byla vyrovnanější. Vinohrady se dostaly do hry a zásluhou dobře hrajícího Králíka opět snížily. Chodov ovšem znovu odskočil a do třetí třetiny si odnášel dvoubrankový náskok. Začátek třetí části byl v režii Vinohrad. SKV prožilo velmi povedenou dvouminutovku, během které se trefili Jirka David, Lukáš Chvátal a Pepa Mareš.
 
Chodov byl jako opařený a rázem to byl on, kdo musel dotahovat náskok. Od té chvíle byly Vinohrady pod tlakem a Chodov se hlavně v poslední desetiminutovce snažil, seč mu síly stačily. Vyrovnání nakonec přišlo pár desítek vteřin před koncem. Následný rozstřel rozhodl Tom Ondrušek, který překonal Weissgärbera hned dvakrát a Chodov tak ovládl Memoriál Honzy Civína. SKV skončilo na druhém místě a za svou konfrontaci s extraligovými týmy se rozhodně stydět nemusí.
 
„Ve všech zápasech turnaje jsme prohráli první třetinu. Na tom musíme nejvíc zapracovat, protože bylo velmi složité dohánět ztrátu proti extraligovým soupeřům. Co se týče finále, z mého pohledu to byl první těžší zápas na turnaji, protože Chodov, přestože zapojil i hráče širšího kádru, tak měl tým v takovém složení, v jakém bude pravděpodobně hrát extraligu,“ načal své hodnocení finále i celého turnaje trenér SKV Jan Pazdera.
 
„Vůbec poprvé jsme museli čelit kvalitnímu brankáři, což byl asi největší problém utkání. Většinu zápasu jsme dobře bránili, vytvářeli si příležitosti nejen z brejků, ale i z postupného útoku, naprosto jsme však shořeli v zakončení. Oproti tomu soupeř v úvodu zápasu proměnil téměř každou šanci,“ hodnotil Pazdera průběh finálového střetnutí, ve kterém se Chodov rychle dostal do tříbrankového vedení.
 
„I přesto jsme dokázali ztrátu dohnat. Bohužel na konci zápasu nám chyběla koncentrace a větší zkušenosti na to, abychom zápas dovedli do vítězného konce. Chodov nemusel předvést maximální úsilí na to, aby vyrovnal, naopak jsme mu to trochu usnadnili. Co se týče nájezdů, někdo říká, že to je loterie, ale já si myslím, že se v tom odráží individuální hráčská kvalita, a to rozhodlo,“ zmínil i samostatné nájezdy, ve kterých bylo SKV neúspěšné.
 
„S výsledkem musíme být spokojení, protože druhé místo je v extraligové konkurenci skvělé. Jsou tu však i objektivní aspekty, takže nesmíme výsledek tolik přeceňovat. Pro extraligové týmy to byla především příprava a my jsme až na dva hráče hráli v plné sestavě. I když je pravda, že některé hráče širšího kádru jsem stihl otestovat, což je pro mě pozitivní, protože jsem viděl, jak dokáží reagovat na tak vysoké nasazení a ukázalo mi to, kdo na to má a kdo ne,“ uzavřel Pazdera své hodnocení.
 
TJ SKV - TJ JM Pedro Perez Chodov 6:7 (2:4, 1:1, 3:1) po sam. nájezdech
 
Branky SKV: 14. Králík (Raiter), 20. Raiter (Králík), 28. Králík (Linhart), 43. David (O. Stuchlík), 43. Chvátal (Králík), 44. Mareš (O. Stuchlík).
 
Sestava SKV: Václavík (21. Weissgärber) - Lanc, O. Stuchlík, Roletzký, Chvátal, Kovářík, Houra - Z. Stuchlík, Svoboda, Mareš - Raiter, Králík, Linhart - Gregor, Smutný, David - Špaček, Kapucián. Trenéři: Jan Pazdera, Vilém Svoboda a Martin Hovořák.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.