Czech Open - den první: Ladies vykročily za obhajobou úspěšně

5. 8. 2021

Klub

3 minuty čtení

Úspěšný vstup do turnaje Czech Open má za sebou ženské áčko. Na branickém Hamru vyhrálo oba dva první duely ve skupině. Dvě výhry posbírali také junioři. O trošku méně se vedlo mužům z béčka a céčka. Ti sice úvodní zápas vyhráli, následně ale nestačili na Říčany.

Ladies první utkání zvládly především díky povedenému prvnímu poločasu. Nejprve otevřela skóre Tereza Kruberová a ještě do přestávky vedení navýšila Eliška Reischlová. Ta pak asistovala u branky Karolíny Snopové a ženské áčko úvodní zápas na turnaji ovládlo poměrem 3:0.

Ve druhém čtvrtečním střetnutí byly sokolky ještě o gól úspěšnější a mládežnický výběr Tatranu porazily 4:0. Dobré výsledky zaznamenali rovněž junioři. Ti na začátek o gól porazili Tatran Střešovice red a následně v nervy drásajícím duelu vyzráli na Kralupy nad Vltavou. Vítěznou trefu obstaral Jan Pinkas, posila z áčka, pouhé dvě vteřiny před koncem.

Vstup do turnaje vyšel i klukům z béčka a céčka. Tým kolem Matěje Špačka a Jana Otty v prvním utkání podal koncentrovaný výkon a vyhrál 3:0. Dvě branky zaznamenal právě ostrostřelec Špaček. Druhý duel však sokolům vůbec nevyšel. První gól inkasovali už v úvodní minutě, Říčany následně přidávaly další branky a ve druhé půli na časomíře svítilo nepříznivé skóre 0:5.

Sokolové se ještě vzepjali a vsítili dvě branky, na obrat už ale sílu neměli. Naopak ještě museli pykat za zbytečná vyloučení. Jeden bod má zatím na kontě spřátelený tým Torza Sorry, který cennou remízu vybojoval s Tatranem Střešovice. Všechny celky se představí také v rámci druhého dne tradičního letního turnaje.

Výsledky 1. dne Czech Open:

Ženy A:
TJ Sokol Královské Vinohrady - NoSkills 3:0
TJ Sokol Královské Vinohrady - PSN Tatran Střešovice 4:0

Muži B/C:
TJ Sokol Královské Vinohrady - Dopijem a jdem 3:0
TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Draci Říčany 2:5

Junioři:
SKV - Tatran Střešovice red 3:2
SKV - Kralupy Wolves 2:1

Torza Sorry:
Torza Sorry - Žatva 90 Dolný Kubín 3:6
Torza Sorry - Tatran Střešovice OpenCamps 3:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.