Czech Open - den druhý: V turnaji pokračují všechny vinohradské týmy!

6. 8. 2021

Klub

3 minuty čtení

Páteční den by se z pohledu SKV dal shrnout velmi jednoduše - jako úspěšný. Ladies v cestě za obajobou loňského triumfu v otevřené kategorii zvládly v poklidu i třetí duel ve skupině a postoupily rovnou do 2. kola play off. Skupinu ovládly také junioři a muži z béčka a céčka.

Ladies nastoupily v pátek dopoledne proti Spartě a výhra 8:0 jim zajistila postup do vyřazovací fáze turnaje z prvního místa ve skupině. V utkání se prosadilo šest různých střelkyň a slovenská útočnice Angelika Bližňáková zkompletovala hattrick. Postup z první příčky znamená, že Vinohrady přeskočí úvodní kolo play off a v tom druhém se střetnou s výběrem Panthers Praha Wild. Duel je na programu v sobotu od 12:40 na Vinohradech.

Zatím skvěle si vedou i junioři. Ti prolétli skupinou stejně jako Ladies bez ztráty bodu. Tým z Vítkovic zdolali 3:1 a i oni šli do play off v pozici favorita. Tuto roli svěřenci Miroslava Purkrábka potvrdili v úvodním kole vyřazovací části. Matfyz přetlačili 2:0 a v sobotu je od 11 hodin čeká rovněž na domácích Vinohradech celek z Polska. Poláci mají zatím na svém kontě v rámci turnaje tři výhry a jednu porážku.

Výběr hráčů z béčka a céčka se oklepal ze včerejší nepříjemné porážky od Říčan, po skvělém výkonu porazil ostravský MVIL vysoko 7:2 a díky souhře dalších výsledků ovládl skupinu E. V play off se tak sokolové z Benfiky a z Celtics utkali s posledním týmem skupiny N. Palermo Příbram od začátku nekladlo moc velký odpor a Vinohradští skvěle zakončovali své útočné akce. Výsledkem byla kanonáda 12:0.

To ale nic pro další vývoj turnaje neznamená, zítra se zase začne odznova a sokoly ve druhém kole play off čeká tým Kipsta, který je složen převážně z hráčů Králova Dvoru. Hrát se bude už brzo ráno od 8:30 ve Střešovicích. A na závěr ještě jedna dobrá zpráva! Z prvního kola prošla také spřátelená Torza Sorry. Vilém Svoboda a spol. po základní hrací době uhráli se soupeřem z Plzně remízu a v nájezdech se radovali Pražané.

Výsledky 2. dne Czech Open:

Ženy A:
TJ Sokol Královské Vinohrady - ACEMA Sparta Praha UNYP RED 8:0
1/8 finále, sobota 12:40 TJ Sokol Královské Vinohrady - Panthers Praha Wild (Vinohrady)

Muži B/C:
TJ Sokol Královské Vinohrady - MVIL Ostrava 7:2
TJ Sokol Královské Vinohrady - Palermo Příbram 12:0
1/16 finále, sobota 8:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - Kipsta (Tatran Střešovice)

Junioři:
SKV - 1. SC TEMPISH Vítkovice Mustang 3:1
SKV - Matfyz 2:0
1/16 finále, sobota 11:00 SKV - Polish Floorball Team (Vinohrady)

Torza Sorry:
Torza Sorry - SK Bivoj Litvínov 2:5
Torza Sorry - Plzeňský Pivsoni 2:1 po sam. náj.
1/16 finále, sobota 10:10, Torza Sorry - Olymp Florbal (Hamr 4)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.