Czech Open - den třetí: Sobota se Vinohradům nevydařila

7. 8. 2021

Klub

2 minuty čtení

2. kolo play off se stalo osudným pro oba dva mužské týmy SKV. Ve stejné fázi Czech Open vypadla rovněž Torza Sorry. Ladies díky vítězství ve skupině prošly rovnou do osmifinále, ve kterém porazily Panthers Praha Wild 2:0. V následném čtvrtfinále jim stopku vystavil mladý tým Bohemians.

Ladies prošly skupinou bez ztráty bodu a dokonce ve třech duelech neinkasovaly ani jednu branku. To samé se jim podařilo i při vstupu do play off. Sokolky byly nasazeny až přímo od osmifinále, ve kterém narazily na houževnatou rezervu panterek. Po brankách Hoškové a Snopové Ladies zvítězily 2:0, přičemž brankářka Kuchyňková zneškodnila samostatný nájezd soupeře. Výhra znamenala posun mezi osm nejlepších celků turnaje.

Ve čtvrtfinále se svěřenkyně Jonáše Sigla utkaly s juniorkami Bohemky, které byly doplněné o některé současné či bývalé hráčky áčka. Zelenobílé florbalistky byly od začátku napřed a nakonec zvítězily 7:1. Jedinou trefu SKV obstarala Nigrinová. Ladies se tak nepodařilo obhájit loňský triumf. Ve zbytku léta se bude ženské áčko připravovat na vstup do další prvoligové sezony.

Muži z béčka a céčka v prvním kole play off v pátek večer deklasovali Palermo Příbram vysoko 12:0 a vybojovali postup do 2. kola mezi 32 nejlepších celků turnaje. V něm se sokolové postavili celku z Králova Dvoru. Za soupeře nastoupil také Patrik Kovářík, hráč s vinohradskou minulostí. SKV bylo v utkání neefektivní, ačkoliv mělo menší herní převahu. Ve druhé půli však soupeř dvakrát využil brejkové situace a zvítězil 2:0.

Nervózní závěr už na vyřazení Sokolů nic nezměnil. Ve druhém kole play off se z turnaje poroučeli také junioři, kteří nestačili na juniorskou reprezentaci Polska. Ta zvítězila 3:0 a v turnaji nakonec došla až do čtvrtfináe. Přes síto 1/16 finále se nedostal ani spřátelený tým Torza Sorry. Vilém Svoboda a spol. padli s Olympem těsně 1:2.

Výsledky 3. dne Czech Open:

Ženy A:
TJ Sokol Královské Vinohrady - Panthers Praha WILD 2:0
TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians 1:7

Muži B/C:
TJ Sokol Královské Vinohrady - Kipsta 0:2

Junioři:
SKV - Polish Floorball Team 0:3

Torza Sorry:
Torza Sorry - Olymp Florbal 1:2

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.