V sezoně se to už nesmí stávat, řekl o špatném startu proti Spartě Jan Pinkas

20. 8. 2021

Muži A

2 minuty čtení

Po úvodních 11 minutách vedla Sparta na Vinohradech 5:0 a pro domácí už bylo těžké s výsledkem něco udělat. Sparťané si v zápase vrcholové části Poháru Českého florbalu došli pro vítězství 8:2 a Vinohradští tak zůstávají po dvou zápasech bez bodu. Pozitiv nelze na utkání najít moc, jedním z nich přesto je premiérový gól mladého odchovance SKV Jana Pinkase.

Dva slepené góly v 11. minutě určily, že SKV prohrávalo po úvodní části vysoko 0:5. „Sparta nám hned ze začátku ukázala svou sílu a dostala se do pětibrankového vedení, se kterým jsme si i přes zlepšenou hru a několik gólových šancí ve druhé a třetí třetině nedokázali výsledkově poradit,“ ohlédl se za utkáním 19letý útočník Pinkas.

„Důvod, proč nám nevyšel úvod, bude naše nekoncentrovanost po celou dobu utkání, která nás muže stát slušný výsledek jako třeba v předešlém zápase na Chodově. Je na tom potřeba zapracovat do začátku sezony, kde se nám to nesmí stávat,“ zdvihl varovný prst. V předchozím střetnutí na Chodově zase Vinohradským nevyšla čtyřminutovka ve druhé třetině.

V čase 35:30 prolomil střeleckou smůlu domácích právě Pinkas, pro kterého to byla premiérová soutěžní trefa v dresu A týmu. „Jsem hodně rád, že se mi to konečně povedlo a doufám, že se mi i v dalších zápasech povedou přidat další branky,“ věří šikovný centr a odchovanec vinohradského florbalu.

Na konci srpna sokolové uzavřou skupinovou fázi poháru duelem s Ústím. Šance na postup do osmifinále už reálné nejsou, přesto sokolové budou ladit formu směrem k úvodu sezony. „Zapracovat bude potřeba především na přechodu do útočného pásma a obecně na souhře v lajnách, k tomu nám snad pomůže ještě jedno přátelské utkání, které do zápasu s Ústím odehrajeme,“ dodal Pinkas.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.