Czech Open - Ve hře jsou už jen mužské týmy

17. 8. 2012

Klub

4 minuty čtení

Pouze dva vinohradské týmy z pěti prošly klíčovým druhým dnem Czech Open. V sobotu si ještě minimálně jeden zápas zahrají oba mužské týmy. Junioři i ženské celky nezvládli hned své první zápasy v play off a končí.

Den načali skvěle muži A, kteří si s přehledem poradili s německými Dragons Bonn a deklasovali je 11:2. Čtyřmi góly přispěl ke kanonádě Honza Svoboda, pět bodů nasbíral Honza Buchta. Áčko si tím vybojovalo druhé místo ve skupině a postup do 1/64 finále. V něm se Vinohrady utkaly s budoucím soupeřem z první ligy Spartakem Pelhřimov a nakonec ho o gól zdolaly 3:2. 
 
Béčko jako jediný vinohradský tým hrál v pátek pouze jeden zápas. Po jisté výhře 5:1, na které se z velké části podílel Kuba Pecha, si Coyotes zajistili postup rovnou do 1/32 finále, které se hraje až v sobotu. Oba mužské celky tedy ještě zůstaly ve hře a zajímavostí je, že v sobotu nastoupí proti stejnému soupeři, který do Prahy přivezl dva týmy.
 
Junioři chtěli prolomit smůlu, která je provázela ve čtvrtek, což se jim částečně podařilo. V zápase s Helsingborgem sice prohrávali na začátku druhé půle 3:1, pak se však Sokolu podařilo vstřelit kontaktní gól a pár desítek vteřin před koncem vyrovnal Kuba Záň. Junioři přesto skončili ve skupině poslední a v play off tak šli na ambiciózní Chodov, který si do Braníka přivezl i posily z mužů. Přesto ale dokázali Vinohradští favoritovi vzdorovat a chvíli to bylo 1:1. Chodovští však strhli vedení na svou stranu a do konce zápasu už si ho pohlídali.
 
Oba ženské týmy se s turnajem rozloučily už v prvním kole play off. Nejprve vypadl tým s klasickým názvem TJ SKV. Holky si sice vybojovaly alespoň třetí místo ve skupině po výhře nad Blau´deris, v 1/32 finále je však čekalo silné Brno, které přetlačit nedokázaly. Druhý ženský tým nevyhrál ani svůj třetí zápas ve skupině a po prohře 0:4 s Jihlavou i on končí svou pouť na Czech Open.
 
Tradičně na závěr ještě přidáme zmínku o spřátelené Torze. Ondra Loška sice konečně vstřelil branku, na první výhru na turnaji to ovšem opět nestačilo. Torza poté vypadla v prvním kole play off, když nestačila na německé Halle.
 

Zítřejší program:

Muži A: 1/32 finále - 9:40, Tatran Střešovice, TJ SKV - RIG Umeå IBF yellow
Muži B: 1/32 finále - 10:30, Kotlářka, Coyotes - RIG Umeå IBF blue  
 

Výsledky:

Muži A:
TJ SKV - SSF Dragons Bonn 11:2 (4x Svoboda, 3x Jan Buchta, Menhart, Mikšovský, J. Mareš, vlastní)
1/64 finále: TJ SKV - Spartak Pelhřimov 3:2 (Gregor, Jan Buchta, Chroust)
 
Muži B:
Coyotes - 1. UHC Oker Joker Braunschweig 5:1 (2x Pecha, Doubek, Zima, Sigl)
Postup rovnou do 1/32 finále, které se hraje až v sobotu dopoledne.
 
Junioři:
TJ SKV - FC Helsingborg 2 3:3 (Mikudík, Ondrejčík, Záň)
1/32 finále: TJ SKV - TJ JM Pedro Peréz Chodov 1:2 (Ondrejčík)
 
Ženy - TJ SKV:
TJ SKV - Blau´deris 2:0 (Batíková, Komorousová)
1/32 finále: TJ SKV -  itelligence Bulldogs Brno 2:4 (Strejcovská, Lehutová)
 
Ženy - TJ S.K.V.:
TJ S.K.V. - itelligence Bulldogs Brno 1:3 (Čermáková)
1/64 finále: TJ S.K.V. - FBŠ AL INVEST Jihlava 0:4
 
Torza Sorry:
Torza Sorry - Hamburg Stiff Sticks 2:3 (Loška, Hromada)
1/128 finále: Torza Sorry - USV Saalebiber Halle 1:3 (Kadaník)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.