Vinohrady v neděli načnou nový ročník domácím derby s Tatranem

8. 9. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Sokolové vstoupí do nové sezony Livesport Superligy atraktivním duelem. V neděli se v Rieger aréně utkají od 17 hodin se střešovickým Tatranem. Oba týmy v létě posilovaly své kádry, a tak budou mít fanoušci skvělou příležitost vidět nové hráče konečně v akci v ostrém ligovém zápase!

Čekání na Livesport Superligy je u konce! O víkendu se její kola opět rozběhnou. Hned na úvod nečeká svěřence trenérů Kotlase a Bouši nic jednoduchého. Tatran už v uplynulé sezoně naznačil zvýšený potenciál a vzestupnou tendenci budou chtít Střešovičtí potvrdit i letos. Do jejich týmu zamířili dva reprezentanti - útočníci David Šimek a Marek Beneš. Ten se vrátil do Střešovic ze švédského Pixba, odchovanec Bohemky Šimek přestoupil do Tatranu ze švýcarského Thunu.

Také Vinohrady ale okysličily svůj kádr. Končící Radovana Vnuka, Dominika Záně, Mariana Jelínka či Jana Svobodu nahradili v kádru mladí hráči. Z Chodova Ivan Pergler a z Boleslavi Štěpán Švejda. Z města automobilů dorazil také na hostování brankář Petr Musil. Z Bohemians se pak povedlo dotáhnout přesuny kanonýra Viktora Kopeckého a univerzála Daniela Cabejška. Posilou se stal také obránce David Ježek, jenž přišel jako volný hráč. A definitivně se vinohradským sokolem stal útočník Jan Fiala.

Šestý celek minulého ročníku nejvyšší soutěže naznačil formu už v Poháru Českého florbalu. Střešovičtí zvládli oba dva své dosavadní zápasy vrcholové části ve velkém stylu. Chomutov roznesli 23:1 a Liberec 12:1. S předstihem si tak zajistili postup do osmifinále. Sokolům se v poháru tak moc nedařilo, pravdou ale je, že Vinohradští narazili na kvalitní soky. Ve skupině nestačili na Spartu a Chodov a jediné body si odnesli ze střetnutí s prvoligovým Ústím.

Všichni příznivci jsou srdečně zváni do ochozů Rieger arény. Její brány se na superligové utkání otevřou po téměř roce. Vstupenky lze koupit na místě nebo v předprodeji na Ticketportalu. K zakoupení budou také celosezonní permanentí vstupenky. Zdarma mají vstup děti do deseti let, senioři, dárci krve a samozřejmě i členové SKV. Podmínkou pro umožnění vstupu do hlediště jsou negativní test (antigenní ne starší 72 hodin nebo PCR ne starší sedmi dnů), dva týdny po dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech.

1. kolo Livesport Superligy:

12. 9., 17:00 TJ Sokol královské Vinohrady - Tatran Střešovice
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.