Víkendové menu: Sokoly čeká derby na Chodově, junioři zakončí kvalifikaci

24. 9. 2021

Muži A

4 minuty čtení

Celý klub už netrpělivě vyhlíží další hrací víkend. Sokolové se totiž v atraktivním střetnutí 4. kola Livesport Superligy utkají s Chodovem, se kterým spojili svou minulost současní koučové Michal Kotlas a David Bouša. A důležité duely mají před sebou junioři. Ti nejprve doma vyzvou Karlovy Vary a v neděli odcestují do Ústí, aby zakončili kvalifikaci CE ligy.

Trenéři Kotlas s Boušou ale nejsou jediní, kteří spojují Chodov s SKV. Modrobílý dres oblékali také levý útočník Jan Fiala a před sezonou dorazil právě z Jižního Města do Vinohrad Ivan Pergler. Naopak do Chodova po konci minulého ročníku přestoupil špílmachr Martin Skřivánek. Svěřenci Davida Podhráského mají po třech zápasech na svém kontě čtyři body, když porazili Otrokovice, po prodloužení padli s Mladou Boleslaví a po základní hrací době se Spartou.

Kromě šikovného Skřivánka se Chodov bude spoléhat na kanonýra a reprezentanta Toma Ondruška, dále na produktivního Marka Vávru, ostrostřelce Petra Majera nebo na univerzála Mikuláše Komárka. V uplynulém ročníku Livesport Superligy se Chodov i přes rozpačité výsledky v základní části prokousal až do semifinále a nakonec bral bronzové medaile. Sokolové se ale budou chtít proti atraktivnímu soupeři předvést. V úvodních třech kolech nové sezony se jim nedařilo a na první body stále čekají. Sobotní duel je na programu od 17 hodin ve sportovní hale na Jižním Městě.

Poslední dva kvalifikační duely vyhlížejí junioři. V sobotu vyzvou doma Karlovy Vary, které v prvním vzájemném utkání porazili 7:4, v neděli se následně přesunou do Ústí, kde poměří síly s domácím celkem. Se Severočechy sokolové rovněž v prvním utkání vyhráli, také poměrem 7:4. V aktuální tabulce je SKV na první příčce, situace ale ještě může být hodně zamotaná. Sokol má za tři výhry a jednu prohru devět bodů, druhé Kladno získalo o dva body méně, třetí Ústí nasbíralo šest bodů a čtvrté Karlovy Vary dva. Přijďte juniory v sobotu podpořit do ochozů domácí Rieger arény!

A podpořit budete moci i další vinohradské týmy. V sobotu i v neděli se na domácí půdě představí Ladies, které v dalších dvou zápasech 1. ligy vyzvou Prague Tigers a Black Angels, tedy dva pražské soky. A městské derby bude k vidění také díky Benfice. Ta se v neděli večer utká s Prague Tigers. Jak Ladies, tak mužské béčko zatím v dosavadním průběhu sezony získaly plný počet bodů. Ze zbývajících týmů SKV budou ve hře i ženy B, muži C a D a dorostenky. Všem týmům držíme v jejich víkendových bojích palce!

SOBOTA:

Muži A:
17:00 FAT PIPE Florbal Chodov - TJ SKV (SH Jižní Město)

Ženy A:
20:00 TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy (Vinohrady)

Junioři:
17:00 TJ SKV - FB Hurrican Karlovy Vary (Vinohrady)

Muži D:
12:20 TJ SKV - Floorball Club Falcon B (Sport Eden Beroun)
15:50 TJ SKV - Orka Čelákovice B (Sport Eden Beroun)

NEDĚLE:

Ženy A:
15:00 TJ SKV - Black Angels (Vinohrady)

Muži B:
18:00 TJ SKV - Prague Tigers (Vinohrady)

Ženy B:
9:00 TJ SKV - Tatran Střešovice B (ZŠ Jiráskova Benešov)
12:00 TJ SKV - SK Florbal Benešov (ZŠ Jiráskova Benešov)

Muži C:
12:00 TJ SKV - Olymp Florbal (TJ Radlice)

Junioři:
13:00 Florbal Ústí - TJ SKV (SC Sluneta Ústí nad Labem)

Dorostenky:
11:00 TJ SKV - FbŠ Bohemians B (Přetlaková SH Kladno)
13:00 TJ SKV - Kanonýři Kladno (Přetlaková SH Kladno)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.