Na státní svátek derby s Black Angels!

26. 9. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Sokoly čeká v úterý 28. září důležité utkání. V domácí Rieger aréně vyzvou v rámci 5. kola Livesport Superligy pražského rivala Black Angels. Duel je na programu od 17 hodin a všichni jsou srdečně zváni do ochozů vinohradské sokolovny.

Black Angels se v minulé sezoně podařilo dosáhnout na historický klubový úspěch. Andělé totiž ve své druhé superligové sezoně obsadili osmou příčku a vybojovali premiérový postup do play off. V následném čtvrtfinále čtyřikrát nestačili na pozdějšího mistra Mladou Boleslav, i tak se ale jednalo o velmi cenný úspěch pro neustále se rozvíjející pražský celek.

V jeho sestavě najdeme mnoho šikovných hráčů. Zmínit je nutné především bratry Hanákovy. Tomáš se v srpnu stal juniorským mistrem světa, přičemž k tomu přispěl čtyřmi góly a jednou asistencí a stal se jedním z klíčových hráčů českého výběru, který si před domácími fanoušky v Brně došel pro zlaté medaile. Společně s bratrem Radkem pak oba táhnou ofenzivu Black Angels.

Tradičně se prosazují také bratři Bočkovi. A zapomenout nemůžeme ani na Jakuba Renčína, dlouholetou oporu Black Angels, který se v minulosti mihl také ve Vinohradech. V brance je oporou Ondřej Matiášek, jenž se o prostor v brankovišti střídá s Daniele Körberem. Mužstvo vede ostřílená trenérská dvojice Tomáš Janeček - Petr Pajer.

Vinohradští budou chtít v domácím derby zabrat. V prvních čtyřech kolech nevybojovali ani bod, když postupně padli s Tatranem, Ostravou, Libercem a Chodovem. V posledním duelu na Jižním Městě sice vstřelili soupeři sedm branek, sami ale inkasovali hned třináctkrát. Hlavně zlepšená obrana bude to, od čeho se svěřenci koučů Kotlase a Bouši budou chtít odrazit.

To Black Angels mají ze čtyř utkání sedm nasbíraných bodů. V dosavadním průběhu Livesport Superligy vyhráli na hřišti Hattricku Brno, doma pak porazili Otrokovice, v Mladé Boleslavi brali bod za porážku po prodloužení a v posledním kole jen těsně nestačili na pražskou Spartu. V tabulce jim aktuálně patří sedmé místo. Vinohrady se budou chtít odlepit z poslední příčky.

Vstupenky na úterní střetnutí lze koupit na místě za 50 Kč nebo v předprodeji na Ticketportalu. Zdarma mají vstup děti do deseti let, senioři, dárci krve a členové SKV. Podmínkou pro umožnění vstupu do hlediště jsou negativní test (antigenní ne starší 72 hodin nebo PCR ne starší sedmi dnů), dva týdny po dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech.

5. kolo Livesport Superligy:

28. 9., 17:00 TJ Sokol královské Vinohrady - Black Angels
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.