Prague Games - Junioři smetli Pardubice a postupují dál!

11. 7. 2013

Klub

5 minut čtení

Během dneška se dohrály všechny zápasy ve skupinách a začaly také první zápasy play off, kde žádný z našich týmů nechybí.

Juniory dnes na Chodově čekaly poslední dva zápasy ve skupině. Prvním soupeřem byla Litomyšl, která si ze včerejšího dne připsala do tabulky tři body za vítězství 1:0 proti Plzni. Stejný počet bodů měli i junioři, a pokud chtěli být v tabulce co nejvýš, museli Litomyšl porazit. To se jim také povedlo, ale zápas to nebyl jednoduchý. Ještě pět minut před koncem zápasu vedli junioři 3:1. Jenže Litomyšli se povedlo 82 sekund před koncem vyrovnat. To juniory ale nepoložilo. Šest sekund po tomto vyrovnávacím gólu se trefil Jirka David a skóre 4:3 už SKV udrželo až do konce.
 
Druhý zápas se švédským týmem Hofterup IBF se stal zápasem o druhé místo v tabulce. V tomto zápase junioři vždy vedli, ale švédský soupeř dokázal pokaždé bleskově odpovědět. Zápas nakonec skončil remízou 2:2 a obě mužstva měla na svém kontě stejný počet bodů (7). Vzhledem k tomu, že vzájemný zápas skončil remízou a obě mužstva měla stejný brankový rozdíl, rozhodovala statistika vstřelených branek, kterých na svém kontě mělo více SKV, a tak junioři skončili po bojích v základní skupině na krásném druhém místě za pražským Chodovem.
 
Ještě dnes večer bylo na programu první kolo play off (1/32 finale), ve kterém se Vinohradští střetli s Pardubicemi. Pardubice skončily sice v tabulce na čtvrtém místě, ale jako jediný tým dokázaly porazit slavný IBK Dahlen a to v poměru 2:0. Junioři se však zastrašit tímto výsledek nenechali a naprosto Pardubice srovnali se zemí. Konečný výsledek 6:0 hovoří zcela jasně! Na polovině branek SKV měl podíl vinohradský „snajpr“ Jirka David, který už na letošních Prague Games nastřílel famózních osm branek (!).
 
Ve druhém kole play off se zítra junioři utkají se švédským týmem Lindås Waves Black, který v prvním kole porazil FBC Start98 4:0. Utkání se hraje od 14:50 opět v hale TJ Chodov.
 
Juniorky dnes sehrály pouze jediné utkání, jelikož jsou ve skupině pouze se třemi konkurenty. V dnešním utkání nastoupily proti Boheminas. Stejně jako junioři hrály i juniorky o druhé místo v tabulce. Konečný výsledek 1:1, ale pomohl více soupeřkám, protože měly menší rozdíl ve skóre. Juniorky tedy zítra od 9:40 na Kotlářce čeká první kolo play off a jejich soupeřem bude tým 1. AC Uherský Brod, který skončil ve skupině na posledním místě a na turnaji ještě nezvítězil.
 
Dorostencům se letošní Prague Games, alespoň co se výsledků týče, zatím moc nepovedli. Dnes podlehli Slovácku 1:4 a švédskému Katrineholms 1:7. S žádným bodovým ziskem a čtyřmi porážkami se tedy dorostenci umístili na posledním místě tabulky. To ovšem neznamená, že nemohou postoupit až do finále. Zítra od osmi je čeká bitva v hale VŠE a proti nim bude stát švédský tým Halmstad IBK Ninjas, který skončil na druhém místě tabulky s devíti body. Doufejme, že naši kluci zítra překvapí a postoupí dál!
 
Ani našim nejmladším se dnes nedařilo. Mladší žáci podlehli Litvínovu v divoké přestřelce 5:8 a švýcarskému Zug United 1:4. S jedním bodem za remízu se Znojmem se tedy umístili také na posledním místě tabulky a ještě dnes je čekalo předkolo play off od 20:30 na Hamru se Slováckem, které dokázalo získat také jediný bod za remízu s ruským Technikem. Bohužel se našim nejmladším zvítězit nepovedlo, prohráli 1:10, a tak se s letošním turnajem loučí.
 

Výsledky druhého dne Prague Games:

Junioři:
TJ SKV – FBC Peaksport Litomyšl 4:3
TJ SKV – Hofterup IBF 2:2
1/32 finále: TJ SKV – X3M Pardubice 6:0
 
Dorostenci:
TJ SKV – FBC Slovácko 1:4
TJ SKV – Katrineholms IBF 1:7
 
Mladší žáci (+ elévové):
TJ SKV – SK Bivoj Litvínov 5:8
TJ SKV – Zug United 1:4
1/32 finále: TJ SKV – SFK Slovácko-FATR Dubňany 1:10
 
Juniorky:
TJ SKV – FBŠ Bohemians 1:1
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.