Čtvrté domácí utkání sehrají sokolové v sobotu s Českou Lípou

1. 10. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Už počtvrté se Vinohradští představí v novém ročníku Livesport Superligy na domácí půdě. Tentokrát v sobotu 2. října od 17:30 vyzvou v Rieger aréně Českou Lípu. Oba dva týmy na tom nejsou z hlediska pozice v tabulce dobře, a tak si budou chtít ve vzájemném souboji spravit chuť.

Českolipští v dosavadním průběhu sezony získali dva body a jsou dvanáctí. V 5. kole totiž dokázali zvítězi na hřišti Hattricku Brno po prodloužení. Výhru režírovali čtyřmi body (2+2) Radek Krajcigr. Vítěznou trefu pak zapsal českolipský matador Štěpán Slaný. 38letý nezmar stále dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Zatím nasbíral pět bodů (3+2) a střelecky se prosadil i v posledním duelu.

V něm Česká Lípa před kamerami ČT nestačila v předehrávce 7. kola na Liberec a derby o sever republiky prohrála 4:8, ačkoliv to měli svěřenci trenéra Derky rozjeté nadějně a v 18. minutě vedli 3:0. Kromě Krajcigra, který dosud nasbíral deset kanadských bodů, táhnou tým také osmibodový Milan Tichý a sedmibodový Ondřej Kopič. V brankovišti se střídají Lukáš Chyna a navrátilec z Liberce Ivan Ponomarev.

Sokolové tabulku Livesport Superligy uzavírají a na první body stále čekají. „Věřím, že to zlomíme, kluci dají góly a budeme ve větší pohodě,“ burcuje tým před dalším utkáním trenér Vinohrad Michal Kotlas. V posledním zápase s Black Angels sice Vinohrady padly 2:7, herní projev ale zaznamenal zlepšení oproti předchozím utkáním.

SKV a Lípa mají bohatou historii vzájemných soubojů. Památné jsou bitvy z 1. ligy. V postupové sezoně 2013/2014 byli sokolové jen pár minut od vyřazení, nakonec ale ve čtvrtém čtvrtfinále dokázali nervy drásající duel otočit a nakonec celou sérii ovládli 3:2 na zápasy. Následně triumfovali i v prvoligovém finále a oslavili postup do elitní soutěže.

V minulé sezoně oba dva vzájemné duely vyhrála Česká Lípa. Nejprve na domácí půdě vyhráli Slaný a spol. vysoko 11:5. Doma pak sokolové vedli nad svým sokem 2:0 a 3:2, jenže o náskok přišli a nakonec padli 3:4 po prodloužení. Sobotní duel se uskuteční od 17:30 a video přenos bude komentovat sehraná dvojka Gusta Ondrejčík a Ríša Klíma. Mnohem raději ale budeme, když dorazíte do haly osobně.

Vstupenky na sobotní střetnutí lze koupit na místě za 50 Kč nebo v předprodeji na Ticketportalu. Zdarma mají vstup děti do deseti let, senioři, dárci krve a členové SKV. Podmínkou pro umožnění vstupu do hlediště jsou negativní test (antigenní ne starší 72 hodin nebo PCR ne starší sedmi dnů), dva týdny po dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech.

6. kolo Livesport Superligy:

2. 10., 17:30 TJ Sokol královské Vinohrady - FBC 4CLEAN Česká Lípa
Rieger aréna | ONLINEVIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.