Páteční derby Sokolů v duchu Památného dne sokolstva!

6. 10. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Když se v nejvyšší soutěži utkají Vinohrady s Pardubicemi, vždy jde o svátek, jelikož se jedná o derby dvou Sokolů. Nyní ale bude vzájemný duel ještě o něco ozvláštněn. Zápas 7. kola Livesport Superligy je totiž naplánován na výročí 80 let od likvidace České obce sokolské ze strany nacistů. Hrát se bude v pátek 8. 10. od 20 hodin ve vinohradské Rieger aréně.

Památný den sokolstva připadá na datum 8. října a je připomínkou událostí roku 1941. Tehdy zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich rozpustil Českou obec sokolskou a její majetek byl úředně zabaven. Gestapo rovněž zatklo na 1500 sokolských představitelů z ústředí, žup i větších jednot.

Utkání bude pochopitelně pro oba týmy důležité rovněž po sportovní stránce. Střetnou se totiž sousedi v tabulce. Dvanácté Vinohrady poprvé v aktuální sezoně zabraly až v posledním kole, kdy doma deklasovaly Českou Lípu 8:1. Pěti body se na tom podílel ve formě hrající útočník Jan Fiala.

Také jedenácté Pardubice mají na svém kontě tři body. Výhru zapsaly ve 2. kole proti Hattricku Brno, kdy triumfovaly po výsledku 7:5. Od té doby ale čtyřikrát padly. Východočeský celek bodově táhne sedmibodový (4+3) Adam Šmíd. V mužstvu působí i další šikovní hráči jako zkušený matador Ivo Teichman nebo mladý kapitán Přemek Pakosta.

V pátek večer však nepůjde pouze o sport nebo Památný den sokolstva. Derby dvou Sokolů bude mít i charitativní přesah. SKV totiž podpoří spolek Haima. který pomáhá onkologicky nemocným dětem léčeným (nejen) na Klinice dětské hematologie a onkologie ve Fakultní nemocnici Motol. Veškerý výtěžek z vstupného proto půjde na na konto Haimy a na místě bude možnost přispět i do speciálního boxu.

Vstupenky na sobotní střetnutí lze koupit na místě za 50 Kč nebo v předprodeji na Ticketportalu. Zdarma mají vstup děti do deseti let, senioři, dárci krve a členové SKV. Podmínkou pro umožnění vstupu do hlediště jsou negativní test (antigenní ne starší 72 hodin nebo PCR ne starší sedmi dnů), dva týdny po dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech.

7. kolo Livesport Superligy:

8. 10., 20:00 TJ Sokol královské Vinohrady - Sokoli Pardubice
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.