Sokolové po dvou vítězstvích vyzvou ve formě hrající Bohemians

10. 10. 2021

Muži A

3 minuty čtení

V pátek derby dvou Sokolů, nyní městské derby! Vinohradští se utkají s klokany z Bohemians. Ti mají v úvodu letošního ročníku Livesport Superligy skvělou formu a vyhráli šestkrát ze sedmi pokusů. Také SKV ale zapisovalo v posledních duelech triumfy. Nedělní zápas je na programu od 18 hodin v Rieger aréně.

Bohemians byli před sezonou tak trochu odepisováni. Z jejich kádru totiž zmizeli velké opory Matyáš Krebner, který odešel do švýcarského Wileru, nebo Jakub Šárka, jenž se rozhodl ukončit svou kariéru na vrcholové úrovni. Jenže Michal Jedlička opět vytáhl několik trumfů z rukávu. Angažoval řadu slovenských mladíků, ale především se mu podařilo v pražských panterech ulovit mladého kanonýra Karla Petráka.

Ten zvládl přesun z národní ligy do nejvyšší soutěže skvěle a svými výkony v úvodu ročníku udivuje celou florbalovou veřenost. Po sedmi zápasech má na svém kontě 14 branek a společně s Adamem Delongem vede tabulku střelců. Dohromady kometa ligy zapsala 19 bodů. 19letý forvard těží ze spolupráce s Filipem Formanem, který je s 24 body lídrem kanadského bodování Livesport Superligy.

K výhře nad Vítkovicemi přispěl čtyřmi trefami, třikrát se trefil při premiéře proti České Lípě, dva góly dal Hattricku Brno, Mladé Boleslavi a Pardubicím a jeden gól zapsal proti Otrokovicím. Skvěle se daří celé první pětce Bohemians. Jakub Buršík dosud posbíral 16 bodů a obránce Jan Malič devět. V brance klokani spoléhají především na zkušeného Radovana Michajloviče, kterému kryje záda Tomáš Hyršl.

Sokolové se zvedli ze série porážek a v posledních dvou duelech zaznamenali plný počet šesti bodů. Nejprve doma porazili vysoko Českou Lípu 8:1 a následně těsně zdolali 6:5 Pardubice. V obou případech se Vinohradským konečně vydařila první třetina. Kanadské bodování týmu vede s deseti body ve formě hrající Jan Fiala. O bod méně má Viktor Kopecký, se šesti brankami nejlepší střelec týmu.

Pro něj bude utkání určitě speciální, jelikož v Bohemians působil. Zelenobílou minulost má také Štěpán Čuda. Naopak na druhé straně bude možnost vidět Daniela Cabejška, který v minulé i aktuální sezoně hostoval z Bohemians v SKV, ale nedávno se rozhodl vrátit se zpět ke klokanům. Pražské derby se bude hrát od 18 hodin a všichni florbaloví příznivci jsou srdečně zváni do ochozů Rieger arény!

Vstupenky na nedělní střetnutí lze koupit na místě za 50 Kč nebo v předprodeji na Ticketportalu. Zdarma mají vstup děti do deseti let, senioři, dárci krve a členové SKV. Podmínkou pro umožnění vstupu do hlediště jsou negativní test (antigenní ne starší 72 hodin nebo PCR ne starší sedmi dnů), dva týdny po dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech.

8. kolo Livesport Superligy:

10. 10., 18:00 TJ Sokol královské Vinohrady - FbŠ Bohemians
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.