První ligový turnaj elévek!

17. 10. 2021

Elévky

2 minuty čtení

Tuto sobotu se zúčastnily prvního ligového turnaje již také naše nejmladší slečny v kategorii elévek. Letos jsme museli poskládat téměř kompletně nový tým, jelikož holky z minulých sezon letos už hrají za mladší žákyně.

Ve sportovní hale ZŠ Kunratice se nás sešlo šest – Rebeka Koišová, Eliška Pokorná, Evelína Prokopcová, Anička a Viktorka Tuháčkovy a Mariana Valentová. Hráli jsme druhý výkonnostní koš, ve kterém nás čekaly celkem čtyři zápasy.

Hned první utkání jsme hráli proti nejslabším soupeřkám – panterkám, které přijely pouze se čtyřmi hráčkami do pole. V bráně jim však skvěle zachytala gólmanka, a tak jsme po vyrovnaném průběhu prohráli 2:3.

Další dva zápasy proti o hodně zkušenějším soupeřkám z Bohemky a domácího Startu98 byly hlavně o získávání zkušeností. I tak jsme měli skvělé pasáže, kdy jsme dokázali eliminovat hvězdy soupeřek a statečně jsme bojovali. Konečná skóre 2:10 a 1:9 nejsou žádnou ostudou. Herně nejpovedenější zápas jsme pak sehráli nakonec, kdy jsme proti už jistým vítězkám ligového turnaje sokolkám z Nového Strašecí uhráli krásný výsledek 3:7.

Hodnocení ze strany trenérů proto bylo po turnaji více než pozitivní. Bojovný výkon, počátky komunikace a základy herních prvků. A hlavně zapálení všech holek pro hru a vytváření nových přátelství. To vše jsme v sobotu u našich miniladies mohli vidět. A o tom je SKV!

Pro příští turnaj budeme hrát ve třetím výkonnostním koši, kde by na nás měly čekat papírově lehčí soupeřky. Beky, Eliško, Evi, Aničko, Viki a Májo – vaši trenéři Vám za sobotní turnaj ještě jednou děkují a těší se na další společné zážitky!

Trenéři Dalibor Nigrin a Luděk Pokorný

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.