Úvod sezony byl špatný, výhry snad zafungují jako odraz, doufá Ondra Stuchlík

18. 10. 2021

Muži A

2 minuty čtení

Sérii pěti proher sokolové utnuli domácím triufem nad Českou Lípou. A další přísun bodů zaznamenali hned v dalším utkání v Rieger aréně proti Pardubicím. Dvě vítězství v řadě značně zvedli Vinohradským sebevědomí, což potvrzuje i stálice z obrany Ondřej Stuchlík. A nic na tom nezměnila ani prohra s Bohemkou, která do sokolovny přijela v roli velkého favorita.

Sokolové porazili Pardubice těsně 6:5. Klíčem k triumfu byla jednoznačně vydařená první třetina. Co dál vedlo k zisku tří bodů? „Myslím si, že zlepšený výkon do obrany. Dokázali jsme hodně soupeřových střel zblokovat a co prošlo na bránu, zlikvidoval Kája. Hodně nám taky pomohl dobrý vstup do utkání, rychle jsme šli do vedení,“ neopomněl Stuchlík brankáře Šantoru i vydařený start duelu.

Po derby dvou Sokolů následovalo městské derby. Bohemians do té doby ze sedmi utkání vydolovali šest výher a vezou se na vítězné vlně. Vinohradští ale v utkání nepůsobili odevzdaně. „Důležité je říct, že jsme stačili jen výsledkově. Po herní stránce nás Bohemka rozhodně předčila. Největší sílu má v první lajně, takže nás v zápase drželo to, že jsme je delší dobu dokázali udržet jen na jednom vstřeleném gólu,“ dodal ke střetnutí s klokany.

I tak si ale SKV v tabulce polepšilo a z posledních tří zápasů vybojovalo šest bodů. „Dvě výhry beru hodně pozitivně, protože po úvodu soutěže, ve kterém jsme byli všechny zápasy hodně daleko od zisku nějakého bodu a upřímně řečeno jsme herně nepředvedli vůbec nic, jsme dokázali přepnout a zahrát dvě slušná utkání po sobě. Mohlo by to tedy zafungovat jako pomyslný odrazový můstek ze dna, kde jsme se nacházeli,“ doufá Ondřej Stuchlík.

„Úvod sezony byl špatný po všech stránkách, trápila nás obrana i zakončení, takže nebylo od čeho se odrazit. V další části ročníku se musíme soustředit na věci, kvůli kterým jsme dokázali být v posledních zápasech úspěšní, a to udržet koncentrované vstupy do utkání a zejména neustále zlepšovat naši hru do obrany,“ vytyčil šikovný obránce jasné cíle.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.