Shrnutí víkendu: Benfika nasázela 19 branek, elévové bojovali

20. 10. 2021

Klub

3 minuty čtení

Benfika si v neděli večer otevřela střelnici a v 6. kole divize deklasovala Semily 19 brankami. Šest bodů zaznamenali Milan Bína, který přešel do béčka z A týmu, a Jan Švejda. Svěřenci Viktora Vondry tak zůstávají na třetí příčce tabulky, na první Prague Tigers ztrácejí čtyři body. Druhý turnaj v sezoně absolvovali elévové. Jejich boje níže shrnula ve svém komentáři trenérak Zuzka Bauerová.

„Soutěže jsou již v plném proudu, a tak zažíváme i situace, kdy se musí tým vyhecovat a spojit síly: prvně jsme si s elévy vyzkoušeli turnaj o čtyřech zápasech a tuto sezonu jsme si i prvně vyzkoušeli jaké to je, když nás na střídačce je míň... Tyto na první pohled málo povzbuzující skutečnosti ale naše elévy neodradily, právě naopak. Do zápasů nastupovali zodpovědně, s jasně danou taktikou a zejména s podporou hráčů naší přípravky. Tuto kombinaci jsme si už dříve odzkoušeli a po úspěšné neděli potvrzujeme, že je výborná.

Do úvodního zápasu jsme nastoupili proti domácímu Olympu. Po vyrovnané první polovině utkání jsme ve druhé části zápasu soupeřům odskočili na rozdíl dvou gólů. Střed turnaje nám krásně vyšel: nastříleli jsme hodně gólů a vyzkoušeli si různé kombinace střídání a útoků. A pak jsme čekali na náš poslední nedělní zápas – chystal se na nás tým Butchisu. Věděli jsme, že zápas je důležitý. I to, že nám sil ubylo. Ale vůle vyhrát byla velmi silná. Bylo to náročné a plné překvapivých momentů. O napětí svědčí i výsledek 5:4 pro SKV. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Druhé kolo jsme zvládli výborně. Teď jen zopakovat podobný výkon i v následujících kolech soutěže.“

Ve hře byly o uplynulém víkendu také týmy starších žáků. Áčko vybojovalo dvě výhry a obsadilo třetí příčku. Kolegové z béčka ze čtyř duelů vydolovali jednu výhru a jednu remízu. Poprvé se na hřiště vydaly v letošní sezoně elévky. O jejich počínání píšeme v samostatném článku od Líby Nigrina.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV - SCC Semily 19:0

Muži D:
TJ SKV - TJ Sokol Kostelec nad Labem 8:4
TJ SKV - FAT PIPE Florbal Chodov C 0:6

Starší žáci:
TJ SKV - FBC Pitbulls Kolín:Pitbulláci 8:7
TJ SKV - Olymp Florbal Zeus 1:7
TJ SKV - Black Angels B 4:3

Starší žáci B:
TJ SKV - FbC Red Dragons Hořovice 1:1
TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 bílí 5:6
TJ SKV - Olymp Florbal Poseidon 1:7
TJ SKV - Olymp Florbal Apollon 4:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.