V neděli v Rieger aréně úřadující mistr

29. 10. 2021

Muži A

3 minuty čtení

V neděli odpoledne do Rieger arény dorazí atraktivní soupeř. Sokolové se totiž v rámci 12. kola Livesport Superligy utkají od 16 hodin s Mladou Boleslaví, aktuálním mistrem České republiky. Na Vinohradech se tak představí reprezentanti Jakub Gruber a Lukáš Bauer nebo juniorští mistři světa Adam Hemerka, Lukáš Punčochář a Matěj Pěnička.

Mladá Boleslav se nyní nachází na druhé příčce tabulky. Z dosavadních 11 zápasů prohrála pouze jednou, a to s Vítkovicemi, které tak Středočechům oplatily porážku z letošního superfinále. V ostatních devíti případech Boleslavští vyhráli, přičemž dvakrát až po prodloužení. V posledním duelu museli svěřenci Petra Novotného otáčet skóre. Se Spartou ještě ve 34. minutě prohrávali 0:2.

Pak ale zabrali a po sedmi gólech v řadě si došli pro tři body. Mladá Boleslav prošla před sezonou velkým omlazením. Z mužstva odešly opory Petr Krzyžanek, Tomáš Chroust, Jan Řehoř a dále také Aleš Höffer a Mikuláš Komárek. Do města automobilů naopak přišli talentovaní mladíci Matěj Pěnička, Lukáš Punčochář, Dominik Beneš, Miroslav Fořt a Petr Koláčný.

Dva transfery se udály také na trase Boleslav - SKV. Na Vinohrady přestoupil 19letý forvard Štěpán Švejda a na hostování přišel brankář Petr Musil, který s Karlem Šantorou utvořil stabilní gólmanskou dvojici. Tým kouče Novotného se v úvodu sezony musel vyrovnat s velkou ránou. Dlouhodobé zranění potkalo velkou oporu Jana Natova, který tak bude nějaký čas svému týmu chybět.

Vinohrady na Mladou Boleslav v nejvyšší soutěži nikdy nevyzrály. jediná výhru ve vzájemných duelech sokolové vybojovali v listopadu 2012, kdy středočeský celek porazili v českém poháru 11:8. Nedělní duel je na programu od 16 hodin. Všichni příznivci SKV a florbalu jsou srdečně zváni do ochozů vinohradské sokolovny.

Vstupenky na nedělní zápas lze koupit na místě za 50 Kč nebo v předprodeji na Ticketportalu. Zdarma mají vstup děti do deseti let, senioři, dárci krve a členové SKV. Podmínkou pro umožnění vstupu do hlediště jsou negativní test (antigenní ne starší 72 hodin nebo PCR ne starší sedmi dnů), dva týdny po dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech.

12. kolo Livesport Superligy:

31. 10., 16:00 TJ Sokol královské Vinohrady - Předvýběr.cz Florbal MB
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.