Kopeckého osmibodový výkon: Od začátku jsem se v zápase cítil dobře

3. 11. 2021

Muži A

4 minuty čtení

Když bylo třeba, vzal to na sebe a skóroval nebo na gól nahrál. Viktro Kopecký zažil na hřišti Otrokovic snový zápas a zapsal dohromady osm kanadských bodů. Jak sám přiznává, ten den by mu do branky spadlo asi všechno. Zároveň ale vysoký útočník dodal, že měl i potřebnou dávku štěstí.

:Kopecký je známý tím, že je velkým sběratelem kanadských bodů. „V seniorské kategorie se mi povedlo v dresu Ústí nad Labem proti Hattricku Brno zapsat 6+2. Bylo to v 1. lize a už je to dlouhá doba,“ zavzpomínal forvard Vinohrad na podobně vydařený večer. V 1. lize má nadpozemskou bilanci, vždyť ve 111 zápasech nasbíral 158 gólů a 113 asistencí.

Na Štěrkovišti bylo už od úvodu vidět, že to bude jeho duel. „Měl jsem samozřejmě radost. Od začátku jsem se v zápase cítil dobře a dařilo se mi. To mi dodalo sebevědomí, ze kterého jsem těžil v klíčových momentech. Většinou jsem se dokázal dobře rozhodnout. A měl jsem i potřebnou dávku štěstí,“ dodal ke svému výjimečnému výkonu.

V celém střetnutí bylo znát, že se nebojí vzít situaci do vlastních rukou. „Nevím jestli vždy, ale v tomto zápase jsem cítil, že zodpovědnost mohu a musím vzít na sebe. Vnímal jsem, že to je opravdu den, kdy každá moje střela může skončit gólem,“ pousmál se autor pěti gólů a tří nahrávek.

Pojďme po stopách Kopeckého povedených momentů. Ve 14. minutě si otevřel gólový účet, když nadvakrát dorazil míček do otrokovické sítě. V polovině zápasu pak v přesilovce narýsoval krásnou přihrávku na volného Fialu, který z brankoviště neměl problém skórovat. Ve 35. minutě se k němu dostal odražený balonek, Kopecký natáhl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

O chvíli později si v další početní výhodě seběhl na střed, obdržel přihrávku a zkompletoval hattrick. Jeho další chvíle přišly v úplném závěru, kdy sokolové ztráceli na Otrokovice dva góly. V čase 56:26 byl na konci skvěle sehrané standardní situace hostů, o pár vteřin později přišpendlil míček do sítě a klíčovou roli sehrál také u vítězné trefy SKV.

„Vítězný gól se seběhl velmi rychle. V počátku akce po zisku balonku jsem Ivana viděl, ale poté jsem přihrávku adresoval spíše pocitově a naslepo. Měl jsem ten den prostě štěstí,“ pokrčil rameny Kopecký. Pergler byl na svém místě a Kopeckého skvělou nahrávku uklidil 20 vteřin před koncem do sítě. Vinohrady vyhrály 9:8!

„Z mého pohledu šlo o klíčový zápas, ve kterém jsme bojovali s přímým konkurentem o 10. místo. Momentálně jsme samozřejmě rádi, ale skutečnou hodnotu těchto tří bodů uvidíme až po skončení základní časti,“ je si vědom hráč, který v létě posílil SKV.

A jaké měl ohlasy na svůj výkon? „Přišlo mi několik zpráv a gratulací. Samozřejmě mě to potěšilo a udělalo radost,“ řekl na závěr. Sokolové následně prohráli doma s mistrovskou Boleslaví 2:6, desátou příčku ale prozatím udrželi. Až další průběh základní části ukáže, jestli Kopecký a spol. na vytouženou účast ve vyřazovací fázi dosáhnou.

V neděli se pak sokolové utkali s mistrem a dlouho byli na dostřel. „Boleslav měla více ze hry, spoustu střel a šancí. Nás ale držely ve hře výkon brankáře Petra Musila a na naše poměry i dobrá obrana. Měl jsem pocit, že Boleslav nepodává úplně maximum toho, co umí, a nabídla nám možnost vypracovat si poměrně dost protiútoků. Klíčové bylo, že jsme s nimi nedokázali naložit efektivně a proměnit je,“ popsal příčiny toho, že SKV mohlo pomýšlet i na lepší výsledek.

Nakonec ale Vinohrady padly s aktuálním šampionem Livesport Superligy po důstojném boji 2:6. Teď už se svěřenci koučů Kotlase a Bouši chystají na další duel. Ve 13. kole se představí v neděli večer na hřišti Sparty. Další domácí zápas pak sehrají 17. listopadu proti Ostravě.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.