Po TV utkání bude následovat domácí sváteční střet s Ostravou

14. 11. 2021

Muži A

4 minuty čtení

Sedm dní, tři superligové zápasy. Sokoly čeká náročný týden. Nejprve se představí v pondělí 15. listopadu na půdě střešovického Tatranu, přičemž půjde o televizní utkání. Ve středu 17. listopadu pak v den výročí sametové revoluce bude následovat domácí duel s ostravským FBC. Týden zakončí Vinohradští zápasem v Liberci.

Zatímco ostatní týmy už mají zápas 14. kola Livesport Superligy za sebou, Střešovice si to rozdají s Vinohrady až v pondělí 15. listopadu od 19:30. Utkání bude přímým přenosem vysílat program ČT sport. Tatranu se zatím v letošní sezoně velmi daří. Ze 13 zápasů vydoloval 12 výher a ve vzájemném zápase dokázal přetlačit i mistrovskou Mladou Boleslav. Se 36 body tak po právu vévodí tabulce.

Mužstvo ze Střešovic táhnou letní posily a mladíci. Týmové kanadské bodování vedou kanonýr David Šimek i jeho dvorní nahrávač Marek Beneš, jenž se do Tatranu vrátil v létě po angažmá ve švédském Pixbu. Daří se také reprezentantům Ondřeji Němečkovi či Matěji Havlasovi a formu má i šikovný Martin Šindelář. Jedničkou v brankovišti Lukáš Kříž, kterému kryje záda juniorský mistr světa Tomáš Jurco.

První vzájemný zápas v letošní sezoně ovládli hráči Tatranu, kteří na Vinohradech zvítězili vysoko 11:2. Sokolové se teď budou snažit o nápravu a o lepší výsledek. Zápas se hraje ve Sportovním centru Řepy. Sokolové poslední dvě utkání v elitní soutěži prohráli a na výhru čekají od 28. října. Situace v tabulce je ale stále otevřená. Vinohradští z 11. pozice ztrácejí na klíčovou desátou příčku pouze jediný bod.

Ve středu SKV naváže na pondělní duel domácím představením proti FBC Ostrava. V Den boje za svobodu a demokracii se uskuteční kompletní vložené kolo Livesport Superligy. Také Ostravě mají svěřenci koučů Kotlase a Bouši co vracet. Na východě republiky totiž ve 2. kole padli 1:8. Jedinou branku tehdy vsítil Zbyněk Stuchlík.

Ostrava střídá lepší výsledky s horšími, naposledy ale dokázala zaskočit Spartu a porazila ji po nájezdech. Cennou výhru zaznamenali Ostravané také v derby proti Vítkovicím, které porazili po dlouhých letech. Na druhou stranu ale dokázali ztratit body z Hattrickem Brno. Lídrem týmu je s 25 body Michal Sládek. V posledních zápasech se blýsknul dobrými výkony Daniel Chatrný a pozor si musejí dát vinohradští obránci také na zdatného střelce Poláka Malajku.

Středeční domácí střetnutí, na které jsou všichni příznivci florbalu srdečně zváni, je na programu od 17 hodin v Rieger aréně. Vstupenky na zápas lze koupit na místě za 50 Kč nebo v předprodeji na Ticketportalu. Zdarma mají vstup děti do 10 let, senioři, dárci krve a členové SKV. Podmínkou pro umožnění vstupu do hlediště jsou negativní test (antigenní ne starší 24 hodin nebo PCR ne starší 72 hodin), dva týdny po dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech.

14. kolo Livesport Superligy:

15. 11., 19:30 Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady
Sportovní centrum Řepy | ONLINE | ČT sport

15. kolo Livesport Superligy:

17. 11., 17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC ČPP Ostrava
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.