Brankář Karel Šantora: Musíme být v zápase po celou dobu

18. 11. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Při absenci Petra Musila se stal Karel Šantora jasným vládcem vinohradského brankoviště. A zejména v pondělí proti střešovickému Tatranu se mu zadařilo. Za svůj výkon byl vyhlášen nejlepším hráčem SKV. Také ve středečním duelu zapsal několik důležitých zákroků, byť to nakonec na body nestačilo. Ostrava totiž v důležitém utkání vyhrála 8:7.

Sokolové za sebou mají několik zápasů se soupeři z čela tabulky. Některé byly ze strany Vinohradských solidní, na opačnou stranu debakl na Spartě přišel po špatném vystoupení celého týmu. „Naše výkony jsou letos jako na houpačce. Proti Boleslavi jsme hlavně díky Peťasovi mohli bojovat o body až do poslední minuty. Zápas se Spartou se nám naopak vůbec nevyvedl a už jsem na něj raději zapomněl, jelikož byl výkon ostudný. V duelu s Tatranem jsme podobně jako s Mladou Boleslaví odvedli velice dobrý týmový výkon. O body nás připravila lepší proměňování šancí a oslabení,“ ohlédl se brankář Šantora za střetnutími s kvalitními celky Livesport Superligy.

Ve sváteční den 17. listopadu pak měli sokolové na programu veledůležité utkání s Ostravou. Ve snaze o posunutí se do elitní desítky chtěli svěřenci trenérů Kotlase a Bouši bodovat. To se i přes nadějná vedení 2:1, 4:3 a 5:4 nepovedlo. „Zápas jsme si prohráli sami zbytečnými vyloučeními, ve kterých jsme obdrželi tři branky. A dále také čtyřminutovým výpadkem na začátku třetí třetiny. Oslabení nám v poslední době nejdou. Nesmíme být tedy zbytečně vylučovaní a naopak musíme být v zápase hlavami po celou dobu,“ burcuje své spoluhráče Šantora. Ostrava vlétla do třetí části, na jejím začátku přidala tři branky a zadělala na výhru.

Jak už jsme zmínili, Karel Šantora se při absenci letní posily Petra Musila stal neochvějnou jedničkou. „Moje nasazení v posledních utkáních pramenilo z toho, že Peťas je na konferenci v Paříži jako zástupce ČVUT. Proti Tatranu jsem se cítil po dlouhé době skvěle. Bylo více střel než v minulých zápasech. Vyhovuje mi být zápřahu, a to jak v samotných utkání, tak v zápasovém rytmu,“ přidal svůj pohled na věc. Proti Střešovicím v pondělí nasbíral 25 úspěšných zákroků, některé z nich byly navíc velmi povedení.

Superligový kolotoč jede dál. Už v neděli se hráči Vinohrad vydají na sever Čech, kde poměří síly s Libercem. První vzájemné utkání SKV prohrálo 2:7. „V domácím zápase bylo prakticky po první třetině hotovo. Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení a chyb. Pokud chceme pomýšlet na 10. místo v tabulce, musíme přivézt body,“ hlásí brankář, který v SKV působí druhou sezonu. Nedělní střetnutí v Liberci je na programu od 17 hodin večer. Severočeši se nacházejí na deváté příčce tabulky a na SKV mají desetibodový náskok.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.