Víkendové menu: Áčko hraje v Liberci, junioři doma s Bohemkou

19. 11. 2021

Muži A

4 minuty čtení

Mužský A tým vyhlíží další důležitý zápas základní části Livesport Superligy. Svěřenci koučů Kotlase a Bouši se v rámci 16. kola nejvyšší soutěže představí na hřišti FBC Liberec. První vzájemné utkání dopadlo jasně v prospěch Severočechů, sokolové jim tak mají co vracet. Ve hře bude kromě A týmu dalších osm vinohradských celků včetně juniorů, kteří se opět ukážou v domácím prostředí.

Vinohradští se s Libercem utkali ve 3. kole a duel se jim nevydařil, především jeho úvodní třetina, po které Severočeši vedli 5:0 a v poklidu si pak dokráčeli ke třem bodům. Tři body tehdy zapsal výborně hrající Prokop Ferdan, Liberecké dovedl k vítězství také solidní výkon brankáře Petra Chlada.

Oba celky od té chvíle ušly velký kus cesty a odvedly hodně práce. Liberec je s 19 body na deváté příčce, Vinohrady od 3. kola nasbíraly tři vítězství a posunuly se v tabulce z úplného dna na 11. příčku. Teď by ale rozohdně potřebovaly zase zabrat. Ve středu v den státního svátku odehrály proti Ostravě slušný zápas, ani to ale na body nestačilo.

FBC se totiž dostalo na koně po bleskovém úvodu třetí části, kdy vsítilo tři slepení góly. Vinohradští nakonec doma padli 7:8 a na výhru si tak musejí počkat. Liberec dohrával 15. kolo až ve čtvrtek večer, kdy na Spartě padl 5:8. Střetnutí rozhodla především prostřední dvacetiminutovka, během které sparťané odskočili Liberci o tři góly.

S 26 body vévodí týmovému kanadskému bodování Liberce juniorský mistr světa Šimon Stránský. Stejný počet bodů má již zmíněný Prokop Ferdan. Jen o bod méně má Filip Smutný, o dva body méně pak Radek Valeš. Nedělní duel je na programu od 17 hodin v liberecké sportovní hale Dukla. Zápas budete moci sledovat prostředníctvím webu TVCOM.cz.

O víkendu se do boje pustí také junioři, kteří v nahuštěném programu budou hrát čtvrtý zápas v řadě doma. Tentokráte vyzvou v městském derby Bohemku. Střetnutí 1. ligy juniorů má naplánovaný svůj začátek na neděli 20:30. V sobotu budou na Chodově o další body do tabulky regionální ligy bojovat muži C. Do hry se zapojí i juniorky. Všem vinohradským celkům držíme palce!

SOBOTA:

Muži C:
9:00 TJ SKV - Black Angels B Benfica (TJ JM Chodov)
13:30 TJ SKV - FKÚ Ovocné Báze (TJ JM Chodov)

Juniorky:
9:00 TJ SKV - FBC Gladiators Unhošť (SH Králův Dvůr)
12:30 TJ SKV - FBC Slavia Praha (SH Králův Dvůr)

Dorostenci:
13:00 TJ SKV - Tatran Střešovice B (SH Kostelec nad Černými lesy)
17:30 TJ SKV - Předvýběr.CZ Florbal MB White (SH Kostelec nad Černými lesy)

Mladší žákyně:
9:00 TJ SKV - SK Dvojka Praha (SH ZŠ Campanus)
10:35 TJ SKV - Florbalová akademie MB "D" (SH ZŠ Campanus)
12:10 TJ SKV - FbŠ Boemians zelené (SH ZŠ Campanus)

NEDĚLE:

Muži A:
17:00 FBC Liberec - TJ SKV (SH Dukla Liberec)
ONLINEVIDEO

Junioři:
20:30 TJ SKV - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 (Vinohrady)

Starší žákyně:
14:00 TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy (Vinohrady II)
16:00 TJ SKV - FBC Kutná Hora (Vinohrady II)
18:00 TJ SKV - Rudná Panthers Praha Wild (Vinohrady II)
20:00 TJ SKV - Texas Longhorns DDM P6 (Vinohrady II)

Elévky:
9:40 TJ SKV - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice (Nová MSH Mladá Boleslav)
10:35 TJ SKV - Kanonýři Kladno (Nová MSH Mladá Boleslav)
12:50 TJ SKV - Florbalová akademie MB 2012 (Nová MSH Mladá Boleslav)

Přípravka:
9:00 TJ SKV - FBC Rakovník (Vinohrady II)
10:30 TJ SKV - FAT PIPE Start98 Kunratice (Vinohrady II)
12:00 TJ SKV - Kralupy Wolves grey (Vinohrady II)
13:30 TJ SKV - FBK Fat Pipe Vosy Praha (Vinohrady II)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.