Poslední zápas před repre pauzou v pátek večer proti Chodovu

25. 11. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Na tři týdny dojde k přerušení nejvyšší florbalové soutěže z důvodu konání mistrovství světa. Poslední duel před reprezentační přestávkou sehrají sokolové v pátek večer, kdy se v domácím prostředí představí od 20 hodin proti Chodovu. V prvním vzájemném střetnutí SKV podlehlo celku z Jižního Města 7:13.

Sokolové by rádi proti Chodovu zabrali, v posledních pěti utkáních totiž nezískali ani bod. Naposledy se jim povedlo bodovat 28. října v Otrokovicích, kde po velkolepém obratu vydolovali cennou výhru. Pak následoval těžký los a porážky s Mladou Boleslaví, Spartou, Tatranem, Ostravou a Libercem. Zejména duel s ostravským FBC však měli Vinohradští rozehraný velmi dobře, byť nakonec nezvládli koncovku.

Mužstvo táhne Viktor Kopecký, který je s 26 body na svém kontě nejproduktivnějším hráčem týmu a s 13 góly rovněž nejlepším střelcem. Druhý nejproduktivnější sokol Jan Fiala má o deset bodů méně. Vinohradští v prvním vzájemném střetnutí nestačili na Chodov a po přestřelce padli 7:13. Třemi body se v tomto zápase prezentovalo trio Ivan Pergler, Viktor Kopecký a Zbyněk Stuchlík.

Pěti góly a jednou asistencí se tehdy blýskl Marek Vávra, tahoun celku z Jižního Města. Hattrick zkompletoval Mikuláš Komárek. Chodovští mají ve svém středu mnoho dalších zajímavých ofenzivních hráčů. Jako příklad stačí uvést reprezentačního kapitána Toma Ondruška, výborného kanonýra Petra Majera či důrazného Daniela Eremiáše. Nominaci na mistrovství světa kromě Ondruška obdržel také obránce Jiří Bauer, kvůli zranění ho však nedávno nahradil Dominik Beneš.

Zajímavé může být střetnutí hned pro několik aktérů. Šestý duel proti svému bývalému klubu v roli trenérů absolvují trenéři Michal Kotlas a David Bouša, kteří dokázali v modrobílých barvách vybojovat dva mistrovské tituly. Z uplynulých pěti utkání s Chodovem trenérské duo zaznamenalo jednu výhru, a to po 8:7 po prodloužení na konci základní části 2019/20. Naopak na straně Chodova se představí Martin Skřivánek, bývalý dlouholetá opora SKV.

Chodov ovládl pondělní dohrávku se Spartou a po zisku tří bodů se posunul na pátou příčku Livesport Superligy. Vinohrady zůstávají dvanácté. Všichni příznivci florbalu jsou v pátek večer zváni do ochozů vinohradské Rieger arény. Vstupenky na zápas lze zakoupit na místě za 50 Kč nebo v předprodeji na Ticketportalu. Zdarma mají vstup děti do 10 let, senioři, dárci krve a členové SKV.

Ke vstupu do hlediště je potřeba splnit protiepidemická pravidla (vyjma dětí do 12 let). Návštěvníci zápasu se musí prokázat očkováním proti covidu, od jehož ukončení uběhlo minimálně 14 dnů, nebo laboratorně prokázaným proděláním nemoci. Výjimku mají osoby do 18 let, lidé, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou očkovat, nebo osoby, které ještě nemají očkování dokončené. U nich lze prokázat bezinfekčnost negativním PCR testem, ten nesmí být starší 72 hodin.

17. kolo Livesport Superligy:

23. 11., 20:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - Florbal Chodov
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.