Zpátky do superligového kolotoče! V pátek s Black Angels v Rieger aréně

16. 12. 2021

Muži A

3 minuty čtení

Ačkoliv budou sokolové v pátek v duelu s Black Angels vedeni jako hosté, představí se na tradiční domácí půdě. Pro utkání 18. kola Livesport Superligy si totiž andělé vypůjčí vinohradskou Rieger arénu. Pro hráče SKV půjde o velmi důležité střetnutí. A další bude následovat hned v neděli, kdy se svěřenci koučů Kotlase a Bouši vydají na hřiště Pardubic.

Black Angels v minulé sezoně poprvé v klubové historii prošli do play off. Tradiční rival, se kterým se sokolové utkávali už i v 1. lize, se také letos prezentuje solidními výkony a drží se na osmé příčce. V aktuálním ročníku už andělé dokázali obrat o bod úřadujícího mistra z Mladé Boleslavi a nedávno zvítězili na Chodově. Z posledních osmi zápasů nasbírali 17 bodů. To je slušná bilance.

V prvním vzájemném utkání, ve kterém byli sokolové vedeni jako domácí a hrálo se rovněž v Rieger aréně, zvítězili černobílí vysoko 7:2 a uštědřili sokolům lekci z produktivity. Tým sází na mladé pušky. Kanadské bodování vede s 37 body juniorský mistr světa z roku 2019 Jakub Boček, o deset bodů méně má Tomáš Hanák, který na juniorském šampionátu triumfoval letos v Brně.

Vinohradskou minulost má forvard Jakub Renčín, jenž je už několikátou sezonu jedním ze stěžejních hráčů Black Angels. O místo v brankovišti se poměrně pravidelně dělí Ondřej Matiášek a Daniel Körber. Páteční utkání je na programu od 20 hodin. Ke vstupu do hlediště je potřeba splnit protiepidemická pravidla (vyjma dětí do 12 let).

Návštěvníci zápasu se musí prokázat očkováním proti covidu, od jehož ukončení uběhlo minimálně 14 dnů, nebo laboratorně prokázaným proděláním nemoci. Výjimku mají osoby do 18 let, lidé, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou očkovat, nebo osoby, které ještě nemají očkování dokončené. U nich lze prokázat bezinfekčnost negativním PCR testem, ten nesmí být starší 72 hodin.

Program Livesport Superligy v kalendářním roce 2021 zakončí 19. kolo. V něm Vinohradští vycestují v neděli do Pardubic. Východočeši v týdnu oznámili změnu na trenérském postu. Martin Zozulák předal funkci hlavního kouče Milanu Koubkovi, který se tak do této pozice vrací po tříleté pauze. Pardubice se se ziskem sedmi bodů nacházejí na poslední příčce nejvyšší soutěže.

18. kolo Livesport Superligy:

17. 12., 20:00 Black Angels - TJ Sokol Královské Vinohrady
Rieger aréna | ONLINE | VIDEO

19. kolo Livesport Superligy:

19. 12. 17:00 Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady
SH Dašická Pardubice | ONLINE | VIDEO

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.