Nový rok načnou sokolové proti Bohemians. Nic nevzdáváme, zní z týmu

2. 1. 2022

Muži A

2 minuty čtení

Rok 2021 je minulostí, ten nový načnou sokolové superligovým duelem s Bohemians. Zápas na Podvinném mlýně je na programu v neděli 2. ledna od 18 hodin. Oběma týmům se v posledních zápasech nedařilo, a tak bude na obou stranách touha vkročit do nového roku tou správnou nohou.

Klokani prohráli poslední čtyři zápasy v řadě, to Vinohrady mají ještě horší bilanci. Nezvítězily v osmi utkáních za sebou a naposledy se radovaly z triumfu na konci října. Přestože situace sokolů v tabulce není ideální, panuje v mužstvu bojovná nálada. „Jdeme se porvat o každý bod, ať už to ve finále bude stačit na poslední postupové místo do play off nebo ne. Stále existuje teoretická šance, že do play off postoupíme, takže určitě nic nevzdáváme,“ burcuje sebe i ostatní obránce Štěpán Čuda.

Vinohradští jsou s devíti body na poslední příčce Livesport Superligy. Na kýženou desátou příčku ztrácejí devět bodů, přičemž do konce základní části zbývá ještě sedm kol. Prvním soupeřem SKV budou v roce 2022 Bohemians. Svěřenci Michala Jedličky se nacházejí na šesté příčce tabulky. První vzájemné utkání soupeř ovládl v poměru 6:4. Pozor si vinohradská obrana bude muset dát na známá jména. Filip Forman, Jakub Buršík, Patrik Šebek, ale i kometa letošní sezony Karel Petrák, ti všichni mohou být útočnou hrozbou.

Co bude ve střetnutí proti Bohemians klíčové? „Určitě hra bez míčku a brejkové situace. Bohemka bude hrát hodně s balonkem a my musíme být trpěliví. Pokud se nám podaří celý zápas poctivě a disciplinovaně bránit a využívat šancí, které nám soupeř poskytne, můžeme vyhrát,“ věří Čuda, který už nějaký ten čas nastupuje po boku Ondřeje Stuchlíka v první obraně a na svém kontě má v aktuálním ročníku sedm kanadských bodů. Duel 20. kola se uskuteční v neděli večer v hale na Podvinném mlýně.

20. kolo Livesport Superligy:

2. 1., 18:00 FbŠ Bohemians - TJ Sokol Královské Vinohrady
UNYP ARENA | ONLINE | VIDEO

 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.