V pátek souboj se sedminásobným mistrem, pak duel v Brně

5. 1. 2022

Muži A

4 minuty čtení

Superligový program je neúprosný a sokoly nečeká v nadcházejících dnech nic jednoduchého. Už v pátek se postaví na hřiště proti sedminásobnému mistrovi České republiky. Do Rieger arény totiž přijedou Vítkovice. V neděli pak na tento duel navážou svěřenci koučů Kotlase a Bouši utkáním na půdě brněnského Hattricku. V tomto případě půjde o velice důležitý střet.

Vinohradští by rádi protrhli devítizápasovou sérii bez vítězství. V pátek je proti Vítkovicím čeká těžký úkol. Úplně bez šance ale rozhodně nejsou. Přesně před třemi roky se jim podařilo velkého favorita zaskočit a byla z toho výhra 5:3, která posloužila jako jeden z dílků skládačky jmenující se premiérový postup do play off. Ze současného kádru tento triumf pamatují Lukáš Gregor, Vojtěch Máca, Pavel Hájek, bratři Stuchlíkové, Petr Hartman a Lukáš Lanc. Na podzim 2015 se sokolům povedla podobná věc. Tehdy byli žlutočerní ještě o gól úspěšnější a ostravský celek přetlačili 6:3.

Vítkovice však mají velmi kvalitní kádr plný šikovných hráčů. V první řadě musíme zmínit bronzové medailisty z nedávného šampionátu Adama Delonga a Matyáše Šindlera. Mužstvo táhnou také Rostislav Gattnar či Marek Matejčík. V brance se o čas dělá mladík Denis Jasiok a zkušenější Lukáš Souček. Vítkovičtí jsou aktuálně na třetí příčce tabulky. Naposledy ovšem padli, když doma o gól nestačili na Spartu. Páteční duel je na programu od 19:15 v Rieger aréně. Sledovat ho ale případně můžete také živě s komentářem na ceskyflorbal.cz/video.

Ke vstupu do hlediště je potřeba splnit protiepidemická pravidla (vyjma dětí do 12 let). Návštěvníci zápasu se musí prokázat očkováním proti covidu, od jehož ukončení uběhlo minimálně 14 dnů, nebo laboratorně prokázaným proděláním nemoci. Výjimku mají osoby do 18 let, lidé, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou očkovat, nebo osoby, které ještě nemají očkování dokončené. U nich lze prokázat bezinfekčnost negativním PCR testem, ten nesmí být starší 72 hodin.

Po utkání s Vítkovicemi bude hned v neděli následovat zápas 22. kola. K tomu Vinohradští vyjedou do Brna. V Maloměřicích se střetnou s Hattrickem Brno, tedy s jedenáctým týmem tabulky. Pro Vinohrady, které jsou aktuálně poslední, půjde o velice důležitý souboj, jenž může napovědět, zda ještě sokolové mají šanci pomýšlet na výraznější vylepšení současného postavení v tabulce. Hattrick vyměnil v průběhu sezony trenéra a nový kouč Nizner se postaral o vzestup. Před jeho příchodem byli Brňané poslední, teď ještě mohou pomýšlet na účast v předkole play off.

V prvním vzájemném utkání vyhráli hráči Hattricku, kteří si z Vinohrad odvezli těsnou výhru 6:5. Nejproduktivnějším hráčem celku a nejlepším nahrávačem je Lukáš Jalový, roli nejlepšího kanonýra plní Tomáš Brom. Naopak Vinohradští budou chtít opět sázet na lídra Viktora Kopeckého. Ten se dokonce po dalším skvělém představení na půdě Bohemians vyhoupl do elitní desítky kanadského bodování. Nejen on by však rád vyměnil individuální úspěchy za ty týmové. Sokolové totiž chtějí konečně zabrat! Držte jim palce!

21. kolo Livesport Superligy:

7. 1., 19:15 TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice
Vinohrady | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

22. kolo Livesport Superligy:

9. 1., 18:00 FBŠ Hattrick Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady
SH Maloměřice | ONLINE | VIDEO

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.