V play down půjde o to, jak se kdo připraví, myslí si univerzál Pinkas

3. 2. 2022

Muži A

3 minuty čtení

Sokolové za sebou mají dvě náročná utkání. Nejprve se jim nepodařila konfrontace s mistrovskou Mladou Boleslaví a v pondělí se na domácí půdě neúspěšně pokoušeli zaskočit favorizovanou Spartu. Teď už Vinohradští mohou vyhlížet úplný závěr základní části a vstup do play down. Klíčová pasáž sezony o bytí a nebytí v Livesport Superlize se blíží. Pro klubový web se o rozpoložení týmu rozpovídal odchovanec Jan Pinkas.

Úvod televizního utkání proti Spartě nebyl ze strany hráčů SKV špatný. „Do první třetiny se nám povedlo vstoupit lépe nejen v defenzivě, ale také z hlediska celkového nasazení a chuti hrát. I přes to, že jsme během následujících dvou třetin dostali více gólů, bych úplně nepřisuzoval zhoršené defenzivní činnosti, ale spíše ztrátám v přechodové části, po kterých jsme pouštěli soupeře do rychlých protiútoků. Týmy jako Sparta je umějí potrestat,“ podíval se Pinkas na příčiny pondělní porážky.

Problém je ovšem ještě jinde než jen v defenzivě. Vinohradští střílejí málo branek. V posledních dvou vystoupeních zapsali pouze jeden vstřelený gól. Ten obsataral až v samotném závěru derby se Spartou ranou pod břevno Ondřej Stuchlík. „Naším největším problémem nejen v zápase se Spartou, ale i v ostatních zápasech je téměř nulový důraz před soupeřovou brankou. A pak je to také samotná přesnost střelby, na které budeme rovněž muset zapracovat,“ popsal vinohradský odchovanec a univerzál, na co se tým před play down zaměří.

V posledním kole ještě budou moci Vinohradští zabojovat o 13. příčku. Musejí však uspět v České Lípě a doufat v zaváhání Hattricku Brno. „Myslím si, že je to víceméně jedno, z jaké pozice se dostanete do play down. Pro nás může být výhodou, že do posledního zápasu nemáme v hlavě nějakou teoretickou šanci dostat se do play off. Víme už déle, co nás čeká, a můžeme se na to lépe připravit, protože v play down půjde spíše o to, který z týmů se lépe připraví. A to nejen herně, ale hlavně odhodlaností vyhrát,“ přiznal Pinkas.

Co bude v boji o záchranu klíčové? „V první řadě bude nejdůležitější, aby se všichni dali zdravotně do pořádku. Poté se budeme soustředit na naši fyzickou a herní připravenost, abychom do play down vstoupili v co nejlepší formě,“ přeje si hráč s číslem 26, který umí na hřišti zastoupit všechny posty. Poslední zápas základní části sehrají sokolové v neděli 13. února od 17 hodin v České Lípě.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.