Boj o záchranu s Pardubicemi po šesti letech

23. 2. 2022

Muži A

4 minuty čtení

Po šesti letech se v 1. kole play down uskuteční sokolské derby mezi Vinohrady a Pardubicemi. Tehdy byli úspěšnější Východočeši. Nyní celý tým SKV směřoval poslední týdny tréninku právě ke klíčové pasáži ročníku a hráči jsou připraveni porvat se o záchranu v Livesport Superlize. První dvě utkání se odehrají v sobotu 26. a 27. února na půdě soupeře.

Pardubice po základní části obsadily 12. místo se ziskem 17 bodů. Vinohrady skončily třinácté s 15 body. „Příprava už zhruba poslední měsíc směřuje k bojům o udržení. Zařadili jsme další trénink na hokejce a obecně se zaměřujeme na situace, které se objevují jak obecně v bojích o udržení, tak i konkrétně ve hře Pardubic. Mimo jiné každý hráč dostal k nastudování podrobný ‚manuál‘ ke hře soupeře,“ popsal přípravu na 1. kolo play down obránce Štěpán Čuda.

V sezoně sokolové jednou s Východočechy vyhráli (doma 6:5) a jednou prohráli (venku 4:9). Dá se očekávat, že série bude velmi vyrovnaná. „Jak už to bývá v bojích o udržení, bude to bitva. Nečekám, že se bude hrát bůhvíjaký florbal. Klíčové také určitě bude to, kdo si udrží větší psychickou pohodu. Tým, který celou sérii lépe zvládne ‚v hlavě‘, vyhraje,“ myslí si člen první formace Vinohrad. V aktuálním ročníku Čuda nasbíral čtyři góly a čtyři asistence.

Vinohradští vstoupí do boje o udržení dobře naladění, neboť v posledním utkání základní části předvedli otočku na hřišti České Lípy, vyhráli 7:6 a odlepili se z poslední příčky tabulky. „Náš plán byl vyhrát a jít do play down v dobrém rozpoložení. Bylo fajn, že jsme i přes nepříznivý stav nic nevzdávali a nakonec se nám podařilo zápas díky skvělé třetí třetině otočit. Takové situace určitě přijdou i v play down a je dobré vědět, že umíme otáčet zápasy,“ prohlásil Čuda.

Vinohradští budou sázet na osvědčená jména. Týmové bodování ovládl v základní části suverén Viktor Kopecký (23+24), dobře se v základní části jevili také další forvardi Jan Fiala (13+15) a Vojtěch Klápa (16+8). A velké zkušenosti s boji v play down už mají také oba bratři Stuchlíkové. To Pardubice táhl 20letý mladík Adam Šmíd, jenž posbíral 33 bodů. Ten ale bude Východočechům v prvních dvou duelech chybět, protože pyká za červenou kartu z domácího duelu s Black Angels, kdy hokejkou sekl do protihráče.

Stejný počet bodů jako Šmíd zkompletoval další šikovný útočník soupeře Přemek Pakosta. Do sestavy Pardubic se v průběhu ročníku vrátil veterán Martin Zozulák, vyztužit obranné řady přišel ze Sparty také navrátilec Jakub Burian. Místo hrajícího Zozuláka se na lavičku postavil (staro)nový trenér Milan Koubek. Východočeský celek bude mít v úvodu série výhodu domácího prostředí. „Mně osobně je to jedno. A řekl bych, že ani v kabině to nikdo zvlášť neřeší. Samozřejmě hraju raději doma, ale halu Pardubic nevnímám jako nějakou tvrz, odkud by se nedali vozit body,“ dodal Čuda na závěr.

1. kolo play down Livesport Superligy:

26. 2., 16:00 Sokoli Pardubice - TJ SKV
SH Dašická Pardubice | ONLINE | VIDEO

27. 2., 17:00 Sokoli Pardubice - TJ SKV
SH Dašická Pardubice | ONLINE | VIDEO

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.