Shrnutí víkendu: Gólové kanonády! Benfika dala 17 gólů, Celtics berou 6 bodů

21. 2. 2022

Klub

3 minuty čtení

Už posedmé v aktuálním ročníku divize se vinohradskému béčku povedlo nasázet do sítě soupeře dvouciferný počet gólů. Sokolové si tak jdou pro bronzovou příčku v tabulce divize B. Povedený víkend mají za sebou také kolegové z céčka. Ti porazili jak Králův Dvůr, tak Bohemians B a rovněž se posunuli na třetí příčku.

Benfika přežila rozpačitou první dvacetiminutovku a pak naplno rozjela své gólové choutky. „Zápas byl vyrovnaný první třetinu, pak nám tam během chvíle spadlo snad všechno, co jsme vystřelili. Tím se zápas zlomil. Rozhodující náskok se nám povedlo ještě navýšit,“ konstatoval po utkání hrající trenér Viktor Vondra, který v utkání zapsal hattrick. Sedmi body (3+4) se blýskl nejproduktivnější hráč Vinohrad a stálice Jan Švejda.

Celtics nevstoupili do svého turnaje dobře a ve třetí minutě prohrávali 1:2. Jenže po zbytek utkání už kontrolovali tempo hry, vstřelili důležité branky a nakonec duel s rezervou Králova Dvoru ovládli 6:2. Ve druhém střetnutí dne si sokolové šli od začátku za vítězstvím a Bohemku vyprovodili v poměru 9:2. To znamená posun na třetí příčku. Do konce sezony v regionální lize zbývá ještě odehrát tři turnaje, tedy šest utkání.

„Jsem rád, že se nám po nevydařené první polovině sezony povedlo stabilizovat sestavu a přišlo i zlepšení výsledků. Dobrou formu chytil brankář Kuba Záhora (na snímku) a v útoku se nám i díky návratu Tadeáše Douchy a Vikiho Vondry začíná dařit víc a víc. V neposlední řadě je nutné zmínit přínos srdcařů Petra Blažeje a Honzy Otty, kteří nechtějí prohrát žádný zápas, ať už jde o béčko či céčko,“ zhodnotil poslední turnaj i vývoj sezony hrající kouč mužského céčka Gusta Ondrejčík.

Prohru musely skousnout Ladies, které ve šlágru 1. ligy žen nestačily v pátek na Plzeň a doma padly 4:6. Chuť si svěřenkyně kouče Doubka spravily v nedělním duelu, v němž do sítě pražského rivala Texasu nastřílely 10 branek a zvítězily 10:6. S porážkou odjížděly ze hřiště plzeňského FBC junioři. Ti stále usilují o postup do prvoligového play off. Jistou záchranu ve čtvrtém koši vybojovali po hezkých výkonech starší žáci.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Ženy A:
TJ SKV - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 4:6
TJ SKV - Texas Longhorns 10:6

Muži B:
TJ SKV - TJ Sokol Koberovy 17:3

Ženy B:
TJ SKV - Prague Tigers B 3:1
TJ SKV - SK Florbal Benešov 8:2 

Muži C:
TJ SKV - T.B.C. Králův Dvůr B 6:2
TJ SKV - FbŠ Bohemians B 9:2

Muži D:
TJ SKV - Orka Čelákovice B 2:10
TJ SKV - Florbal Neratovice 2:10

Junioři:
FbC Plzeň - TJ SKV 8:6

Starší žáci:
TJ SKV - Viking TJ Kobylisy 10:3
TJ SKV - Olymp Florbal Zeus 2:6
TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 zelení 6:2

Starší žáci B:
TJ SKV - XPS Network Tatran Střešovice 3:4
TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 bílí 1:2
TJ SKV - FbC Red Dragons Hořovice 3:2
TJ SKV - FBC Rakovník 2:5

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.