Shrnutí víkendu: Junioři vybojovali play off! Benfika končí bronzová

3. 3. 2022

Klub

3 minuty čtení

Junioři SKV splnili svou misi v 1. lize. Ve skupině A nakonec obsadili konečnou pátou příčku a proklouzli do vyřazovací fáze. V ní už o víkendu vyzvou Liberec. Sezonu zakončilo mužské béčko. Dobře rozehraný zápas v Kutné Hoře nedovedlo do vítězného konce a nakonec po 12 sériích nájezdů padlo 4:5. Třetí příčku už to ale svěřencům kouče Vondry nevezme. Další dvě výhry zapsaly juniorky!

Juniorský tým proklouzl do vyřazovací fáze. Poté, co měl nadějně rozehranou kvalifikaci o postup do elitní skupiny, se sezona trochu zkomplikovala a svěřenci Miroslava Purkrábka museli o postup bojovat až do závěrečného kola. „Bylo to těžké. Nepodařilo se nám udržet formu z kvalifikace a hodně jsme se během základní části trápili. Měli jsme plno výpadků a pak jsme to museli všechno zachraňovat v posledním zapase,“ hodnotí základní část jeden z tahounů týmu Martin Šolaja.

Teď se mladí sokolové střetnou s Libercem. FBC obsadilo v elitní skupine CE ligy desátou příčku. „Očekávám velmi obtížné zápasy. S Libercem nemáme tolik zkušeností, ale z par zápasu, co jsme proti nim odehráli, je jasné, že to bude nepříjemný soupeř, který hraje velmi rychle s míčkem,“ dodal k soupeři pro předkolo play off. Úvodní zápas je na programu v sobotu 5. března od 20 hodin na hřišti soupeře, odveta se uskuteční o den později v neděli od 14:30 v Rieger aréně.

Vítěznou tečku bohužel nezaznamenali hráči mužského béčka. A to přesto, že na hřišti ambiciózní Kutné Hory vedli v průběhu první části 3:0. Jenže pak přišla inkasovaná branka pět vteřin před sirénou a domácí nakonec skóre otočili ve svůj prospěch. Po vyrovnání ve třetí části musely duel rozhodnotu až samostatné nájezdy. Diváci si užili hned 12 sérií a z triumfu se nakonec radovali florbalisté Kutné Hory. Benfika končí na pěkné třetí příčce za Prague Tigers a libereckým béčkem.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
FBC Kutná Hora - TJ SKV 5:4 po sam. náj.

Junioři:
TJ SKV - Florbal Ústí 6:8
TJ SKV - FBC Česká Lípa 7:4

Juniorky:
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 7:5
TJ SKV - FBC Pitbulls Kolín:Pitbullky 5:4

Dorostenci:
TJ SKV - FBC Draci Říčany 2:3

Starší žákyně:
TJ SKV - Texas Longhorns DDM P6 4:4
TJ SKV - Prague Tigers Nehvizdy 1:12
TJ SKV - Rudná Panthers Praha Wild 1:22

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.