SKV vybojovalo v Pardubicích druhé místo!

5. 8. 2013

Muži A

3 minuty čtení

Vinohrady se o víkendu zúčastnily pardubického Sokol Cupu. Po třech vítězstvích sice ovládly svou prvoligovou skupinu, ve finále však nestačily na ambiciózní Boleslav a na turnaji tak obsadily druhou příčku.

Vinohradští vstoupili do turnaje zápasem s prvoligovým nováčkem ze Svitav. Teplota v pardubické nafukovací hale byla vysoká i přes to, že bylo teprve deset hodin dopoledne. Sokolové se však i s tímto nepříjemným faktorem vypořádali a svého soupeře přehráli 6:4. Vinohradští měli většinu zápasu herní převahu, soupeř naopak hrozil spíše jen z protiútoků. K výhře střelecky pomohli hlavně dva dvougóloví střelci - Lukáš Gregor a Michal Dolejš.
 
Ve druhém sobotním duelu Vinohrady vyzvaly Pelhřimov, který na turnaj dorazil s menším počtem hráčů a měl problémy poskládat alespoň dvě pětky. Sokolové v úvodní části kontrolovali hru, byli častěji u balonku a vytěžili z toho dvougólové vedení. Jenže soupeř, který sázel na zajištěnou obranu, výsledek otočil a dostal se do jednobrankového vedení. Vinohrady v závěrečné periodě zlepšily koncentraci a tah na branku a skóre opět otočily ve svůj prospěch. Minutu před koncem pojistil vítězství dorážkou Kuba Záň.
 
Poslední zápas v základní skupině sehráli Vinohradští v neděli dopoledne proti Znojmu. Teplota v hale již nebyla oproti sobotním podmínkám tak nesnesitelná. Znojmo se prezentovalo aktivněji než jeho dva předchůdci. I tak si však SKV vypracovalo dvougólové vedení. Znojemští se sice snažili odpovědět na vinohradský náskok, ale srovnat se jim nepodařilo. V poslední části sokolové zvýšili své vedení na tři branky a dokázali se ubránit i závěrečnému znojemskému tlaku.
 
Sokol tak ovládl základní skupinu suverénně se ziskem tří vítězství. V neděli odpoledne se utkal v samotném finále pardubického Sokol Cupu s vítězem extraligové skupiny Mladou Boleslaví. Tentokrát se již nehrálo v nafukovačce, nýbrž na parketách sportovní haly v Dašické ulici. Boleslav byla od začátku zápasu lepší. Naopak Vinohradští působili trochu zakřiknutě a umožnili Středočechům rychle odskočit. SKV pak sice zlepšilo svůj herní projev, zažilo i pár lepších momentů, ale hru i nadále kontrolovala Mladá Boleslav. Středočeši nakonec zvítězili 11:4 a ovládli i celý turnaj.
 

Výsledky Vinohrad na Sokol Cupu:

TJ SKV - FbK Svitavy 6:4 (2x Gregor, 2x Dolejš, Smutný, Linhart)
TJ SKV - Spartak Pelhřimov 5:3 (Houra, Svoboda, Roletzký, Linhart, Záň)
TJ SKV - TJ SAM73 Znojmo 7:4
TJ SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav 4:11 (Svoboda, Raiter, Kovářík, Linhart)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.