Spokojený kapitán Hartman: Takticky jsme byli na play down výborně připraveni

28. 3. 2022

Muži A

4 minuty čtení

Nejprve měl mít kapitánskou pásku pouze dočasně místo zraněného Lukáše Lance. Jeho zdravotní potíže se ale protáhly, a tak florbalový univerzál Petr Harmtan provedl SKV klíčovými boji jako kapitán. A po čtvrté výhře nad Pardubicemi se mu hodně ulevilo. Tým dokázal splnit náročný úkol. Jak ale sám 30letý hráč přiznává, bylo to zasloužené.

Sokolové stvrdili své vítězství nad Pardubicemi další trefou do odkryté sítě a mohli slavit v šestém utkání série 1. kola play down výhru 6:2. A tím i záchranu v nejvyšší soutěži. „Úleva to byla opravdu velká. Po výkonech, které jsme v sezoně podávali, si nemyslím, že by nás někdo tipoval na vítěze série,“ přiznal Petr Hartman, jenž si musel v úvodu sezony zvykat na nový post. Trenéři se ho totiž rozhodli přesunout z pravého křídla na pozici obránce.

Vinohradští tahali v sérii za delší konec, i tak v ní ale nastalo nespočet kritických momentů. S většinou z nich si Hartman a spol. poradili dobře. „Bylo to velmi náročné hlavně psychicky. Průběhy zápasů byly jako na houpačce. Jsem rád, že se tým už pár týdnů před play down semknul. Začali jsme společně pracovat na detailech ve hře tak, abychom si mohli užít poslední utkání sezony vítězně a udržet superligu i pro příští rok,“ popsal cestu ke šťastnému konci.

Jaké aspekty k němu vedly? „Rozhodně to byla týmovost a nasazení, které mně v průběhu sezony v týmu chybělo. Takticky jsme byli výborně připraveni a každý věděl, jaká je jeho role v týmu. Všichni splnili svůj úkol na sto procent. A to ať už někdo hrál v první lajně nebo se do hry nedostával tak často,“ odkryl týmové nastavení, jež bylo základem pro zvládnutí série s houževnatými Pardubicemi.

Jeden z klíčových momentů souboje mezi dvěma Sokoly se odehrál o druhém víkendu. Kopecký vyfasoval za svůj faul pět minut, Vinohradští ztratili nadějné vedení a forvard žlutočerných byl navíc posléze na podnět soupeře potrestán od disciplinární komise. Do zbývajícího průběhu série už nesměl zasáhnout. „Paradoxně nás to ještě víc nakoplo, i když jsme přišli o nejproduktivnějšího hráče týmu. Tento krok Pardubic jsme chtěli potrestat na hřišti, což se nám povedlo,“ těší Hartmana.

Sokolové měli už v průběhu základní části jistotu, že se budou muset o záchranu poprat. Bod zlomu ale podle Hartmana nastal ještě později „I když jsme delší dobu věděli, že se play down nevyhneme, měl jsem pocit, že mladý tým neví, co nás čeká a příprava tomu neodpovídala. Nastartoval nás až poslední zápas v základní části s Českou Lípou. Od té doby jsem v týmu cítil sílu, kterou jsme pak ukázali v rozhodující části sezony,“ ohlédl se za vzestupem mužstva.

Už na pozdim se zranil kapitán týmu Lukáš Lanc a jeho místo zaujal právě Hartman. „Kapitánování“ se nakonec protáhlo až do zbytku celého ročníku. „Ze začátku jsem si to nepřipouštěl, bral jsem to jako záskok, než se Lancík vrátí po zranění. Ve finále mi páska zůstala až do konce sezony a v jejím závěru jsem cítil velkou zodpovědnost vůči týmu i klubu. Jsem rád, že mě mančaft podržel, a proto nebudu kapitánem, pod kterým se sestoupilo,“ řekl hrdě.

Na závěr dlouholetá opora Vinohrad poděkovala věrným fandům. „Určitě jim patří obrovské díky. S klukama v týmu jsme byli velmi překvapeni kotlem v Pardubicích při prvním zápase, který jsme i díky fanouškům dokázali získat pro sebe. Věřím, že v příští sezoně dorazí v ještě větším počtu a my se za to výsledkově odvděčíme,“ dodal.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.