Czech Open - Vinohrady slaví postup do semifinále!

17. 8. 2013

Klub

5 minut čtení

Mužské áčko prožilo skvělý den a díky čtyřem výhrám ve vyřazovací části si zajistilo účast v semifinále. Je tak jasné, že Vinohrady zopakují své šest let staré bronzové maximum. Bravo!

Začněme ale postupně. Nejprve brzo ráno si junioři nedokázali vybojovat postup mezi nejlepších 16 týmů, když padli s Tatranem Střešovice red. Střešovice dokázaly do juniorské kategorie postavit dva kvalitní celky, červení byli poskládaní z talentovaných dorostenců. Po základní hrací době bylo skóre nerozhodné, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, které lépe zvládli Střešovičtí. Junioři tak skončili svou letošní pouť na Czech Open mezi nejlepšími 32 týmy.
 
Kojoty, tedy mužský B tým, dnes čekal první zápas play off proti finskému týmu Kalevi FB. Finové skončili ve své skupině na druhém místě a včera museli bojovat proti Přelouči, kterou porazili 3:1. Jejich dnešní rozcvičení a rozchytání vypadalo hodně netradičně. Místo toho, aby hráči rozchytali svého brankáře, tak si všichni stoupli vedle sebe na půlku a sledovali rozchytání kojotů. Zřejmě to ale mělo své kouzlo. Kojoti se rychle ujali vedení 1:0, jenže to byla za celý zápas jejich jediná branka. Poté střílelo góly pouze Kalevi. Svěřenci trenéra Vondry se nedokázali prosazovat v koncovce a využívat šance, které si stěží připravovali. Kalevi vyhrálo 4:1 a vyřadilo Coyotes z letošního Czech Open.
 
Těsně před pravým polednem šlo na věc i mužské áčko, které jako vlajková loď SKV zůstalo jediné ve hře. Vinohradští si s přehledem poradili se švýcarským Baden Birmenstorf a deklasovali ho 7:1. Dvěma brankami se blýskli Michal Dolejš a Honza Linhart. Vinohrady proplouvaly vyřazovací částí i nadále. V 1/16 finále na ně čekala finská Topgrandma, která před dvěma lety hrála finále mužské kategorie. I s tou si však sokolové poradili, byť to bylo po tuhé bitvě.
 
Vítězství vyneslo mužskému áčku účast v osmifinále. Zde na ně čekal další finský tým, tentokrát Hervannan Pallohurjat. Pod krkolomným názvem se skrývalo mužstvo, které do Prahy přicestovalo pouze s osmi hráči do pole. I tak ale Finové kladli odpor a byli nepříjemným soupeřem. Vinohradští však dobře kombinovali a po gólech Gregora, Králíka, Rossiho a kapitána Votruby zvítězili nad Seveřany 4:2.
 
Čtvrtý zápas během 12 hodin je slušná porce, navíc se hráči SKV museli přesunout na Děkanku. Kdo však chce dokráčet až na samotný vrchol Czech Open, musí si s tím poradit. Vinohradští ve čtvrtfinále změřili síly s finským týmem Kartáč Strýcové. Sokolové se rychle ujali vedení a po gólech Ondry Stuchlíka a Honzy Svobody vedli 2:0. Soupeř dokázal snížit, ale hned vzápětí vrátil SKV dvougólový náskok Honza Linhart.
 
Finové ještě před přestávkou znovu přidali kontaktní branku a po poločase se na Vinohrady svalila finská pohroma. Dva góly během 60 vteřin znamenaly obrat ve vývoji skóre. Tentokrát museli dotahovat Vinohradští. Až necelých pět minut před koncem tlak SKV vyústil ve vyrovnávající zásah. Trefil se Patrik Kovářík. Finové trochu vyklidili pozice a vzápětí dostali další branku. Obrovskou vlnu nadšení na straně Vinohrad probudil Lukáš Gregor, který vstřelil vítězný gól a poslal sokoly do semifinále!
 
Seveřané se ještě pokoušeli o vyrovnání, ale Vinohrady se už ubránily. Zítra od 11 hodin je tak v domácí sokolovně čeká semifinálové střetnutí s dalším finským soupeřem KamuGangem.
 

Výsledky třetího dne Czech Open:

Muži A:
1/32 finále: TJ SKV - Birmenstorf 7:1 (2x Dolejš, 2x Linhart, J. Svoboda, Gregor, Z. Stuchlík)
1/16 finále: TJ SKV - FB Topgrandma 2:1 (Raiter, Svoboda)
1/8 finále: TJ SKV - Hervannan Pallohurjat 4:2 (Gregor, Králík, Rossi, Votruba)
1/4 finále: TJ SKV - Kartáč Strýcové 5:4 (O. Stuchlík, J. Svoboda, Linhart, Kovářík, Gregor)
 
Muži B:
1/32 finále: HC Coyotes - Kalevi FB 1:4 (Marek Zima)
 
Junioři:
1/16 finále: TJ SKV - Tatran Střešovice red 1:2 po sam. náj. (E. Němeček)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.