Důležitý dvojzápas. Sokolové doma vyzvou Českou Lípu a Otrokovice

14. 9. 2022

Muži A

4 minuty čtení

Po úvodním kole nového ročníku Livesport Superligy bude následovat rychlý sled dalších utkání. Sokolové v pátek v rámci 2. kola vyzvou na domácí půdě Českou Lípu a v neděli opět v Rieger aréně poměří síly s Otrokovicemi. Oba dva duely jsou pro svěřence kouče Jana Kapuciána velmi důležité vzhledem k naplnění předsezónních cílů.

V úvodním kole Livesport Superligy sokolové nestačili na vicemistra a se Střešovicemi padli po boji 5:9. „Zápas s Tatranem ukázal, že náš tým má potenciál hrát kvalitně a odvážně s velikány našeho florbalového rybníčku. Odhalil také plno rezerv, které musíme do příštích zápasů vypilovat, např. efektivitu střelby. Tatran jsme sice dle statistik prestříleli, ale pět gólů bylo málo. A ještě jednu pozitivní věc utkání ukázalo, a sice jak skvělí fanoušci se dokážou sejít u nás v Rieger aréně a celý zápas neúnavně fandit. Díky!“ neopomněl střední útočník Vojtěch Máca podporu ze strany diváků.

Dalšími pozitivy bylo nasazení letních posil, dále premiérové trefy Daniela Gärtnera a Ondřeje Plíhala v dresu SKV či debut lotyšského brankáře Robertse Blumbergse. Sokolové ještě v polovině utkání ztráceli na velkého favorita pouze jeden gól, pak ale Střešovičtí zabrali a prokázali svou kvalitu. To Česká Lípa v 1. kole zvítězila, a to drtivým způsobem. Už po dvou třetinách na hřišti ostravského FBC vedla 9:0 a nakonec Ostravu deklasovala 11:3.

„Nebyl to úplně očekávaný výsledek. Každopádně ani já, ani nikdo z kabiny neřeší výsledky našich soupeřů. Jdeme trénink od tréninku a zápas od zápasu. Předpokládám, že hra bude dost fyzická, jak to tak s Lípou bývá. V posledních dvou vzájemných zápasech jsme Lípu okradli o šest bodů. Věřím, že toto číslo v pátek naroste,“ připomněl Máca příznivou bilanci s Českolipskými. Ti se i letos budou spolehát na osvědčená jména, jako jsou Milan Tichý, veterán Štěpán Slaný nebo kanonýr Radek Krajcigr. Jako velká posila se ukázal v prvním utkání mladý Jan Peška, který zaznamenal hattrick a asistenci navrch.

Také druhý víkendový soupeř Vinohrad Otrokovice si nevedly na úvod úplně špatně. Nad favorizovanou Bohemkou dokonce vedly 2:1, 3:2, 4:3 a v 58. minutě srovnávaly stav na 7:7. Nakonec si ovšem z duelu neodnesli panteři ani bod. Za hosty totiž pár vteřin před koncem rozhodl Jakub Buršík a Bohemians si tak z Moravy odvezli výhru 8:7. Rovněž Otrokovičtí mají na soupisce řadu zajímavých jmen - například Slováky Ronalda Gašparíka a Petera Nehilu či dalšího schopného střelce Matěje Kostku.

„Bezpochyby, budou to ‚klíčáky‘ sezony. Pokud chceme splnit predsezónní cíle, musí nám po víkendu svítit v tabulce šest bodů,“ dodal Máca. Páteční utkání s Českou Lípou je na programu od 20 hodin, nedělní duel s Otrokovicemi se uskuteční od 17:30. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény zváni. Vstupenky na místě stojí 70 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 50 Kč. Děti do 18 let platí 50 Kč, v předprodeji 35 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP a členové SKV mají vstup zdarma.

2. kolo Livesport Superligy:

16. 9., 20:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC 4CLEAN Česká Lípa
Vinohrady | ONLINE | VIDEOBULLETIN

3. kolo Livesport Superligy:

18. 9., 17:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - PSG Panthers Otrokovice
Vinohrady | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.