Czech Open - SKV překonalo historické maximum a je ve finále

18. 8. 2013

Muži A

2 minuty čtení

SKV porazilo v semifinále Czech Open finský tým KamuGang a poprvé v historii si zahraje ve finále slavného srpnového turnaje.

Vinohradští již od začátku svého soupeře přehrávali kombinační hrou a svého soupeře skoro vůbec nepouštěli k balonku. Finové se od první minuty zatáhli na vlastní polovinu a sázeli na zajištěnou obranu. Jen zřídkakdy vyrazili do protiútoku.
 
SKV prolomilo střeleckou smůlu až v 15. minutě. Honza Svoboda si počkal na přihrávku od Lukáše Lance a poslal míček do sítě. Jen o pár vteřin později uklidnil vinohradské hráče druhým přesným zásahem Honza Linhart.
 
SKV i nadále praktikovalo profesorský florbal a hrálo s míčkem na čepelích. Linhart přidal druhou branku a pojistil náskok sokolů. Ti si v domácí hale užívali i slušnou podporu fanoušků. Bez fanouškovské podpory však nebyl ani soupeř, který toho však v semifinále Czech Open moc neukázal. Jedinou branku vstřelili Finové ve 32. minutě.
 
Vinohrady inkasovaná branka nerozhodila a i nadále se soustředily na svůj výkon. Další branky postupně přidali Linhart, dvakrát Svoboda a Pepa Mareš. Právě Honza Linhart a Honza Svoboda nastříleli hattrick a potvrdili svou střeleckou formu. SKV si od 18 hodin zahraje finále Czech Open proti celku Mladé Boleslavi.
 

TJ SKV - KamuGang 7:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 15. Svoboda (Lanc), 15. Linhart (Houra), 29. Linhart (Králík), 33. Linhart, 33. Svoboda (Mareš), 39. Svoboda (Z. Stuchlík), 40. Mareš (Svoboda) - 32. Kuusisto (Rantanen).

Sestava: Mrkos - Lanc, Záň, Kovářík, Houra, Votruba (C), O. Stuchlík, Chvátal, Roletzký - Svoboda, Z. Stuchlík, Mareš - Králík, Raiter, Linhart - Dolejš, Rossi, Gregor. Trenéři: Jan Pazdera a Martin Hovořák.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.