Atraktivní dvojzápas. Sokolové budou v Rieger aréně hostit Bohemku a Boleslav

7. 10. 2022

Muži A

4 minuty čtení

Po týdenní přestávce se opět roztočí kola Livesport Superligy. A Sokoly čeká atraktivní dvojzápas na domácí půdě. V pátek svěřenci kouče Kapuciána přivítají Bohemku a v neděli vyzvou úřadujícího dvojnásobného mistra České republiky Mladou Boleslav.

Bohemka je zatím stoprocentní

Klokani vstoupili výsledkově do nového ročníku dobře. V úvodním kole otočili duel na hřišti Otrokovic, pak si odvezli tři body ze hřiště Ostravy a ve velké gólové přestřelce přetlačili Pardubice 13:9. Mužstvo opět spoléhá na florbalová kouzla Filipa Formana, jenž za dva zápasy (jeden vynechal kvůli disciplinárnímu trestu) nasbíral úctyhodných deset bodů. Daří se také Jakubu Buršíkovi a Jaroslavu Petrákovi. Ten přišel před sezonou s Panthers a následoval tak svého staršího bratra Karla, který dorazil už před rokem a rovněž se z něj stala kometa Livesport Superligy.

Bohemka tak má na svém kontě po třech kolech plný počet devíti bodů. V minulé sezoně vyhrála s SKV oba dva vzájemné duely, byť ten na hřišti klokanů přinesl až do poslední vteřiny velké drama (prohra Vinohrad 11:12). Přesto do zápasu jako favorité půjdou Bohemians. Sokolové už ale v probíhajícím ročníku prokázali, že budou chtít bojovat o body v každém utkání a o to stejné jim půjde i teď. Páteční duel je na programu od 20 hodin.

Dvojnásobný mistr v Rieger aréně

V neděli do vinohradské sokolovny dorazí trojnásobný mistr České republiky a aktuálně úřadující šampion z posledních dvou ročníků. Mladá Boleslav přes léto opět trochu proměnila kádr. Do Sparty zamířila legenda Jiří Curney, naopak mužstvo posílili zajímaví hráči Matyáš Krebner či Michal Sládek. Naplno se navíc uzdravil Jan Natov, který se rychle dostává do své staré dobré formy. Ve čtyřech zápasech dosud nasbíral 13 bodů a vévodí týmovému kanadskému bodování.

Boleslav má po čtyřech kolech devět bodů. Jedinou porážku jí uštědřil střešovický Tatran, který v repríze posledního superfinále vyhrál na půdě Středočechů 4:3. Kromě Natova tým bodově táhnou také zkušené opory Milan Tomašík a Patrik Suchánek. Vinohradští se pokusí navázat na dobré výkony z posledních domácích zápasů, kdy porazili jak Otrokovice, tak Českou Lípu. Gólově se v těchto zápasech předvedl Vojtěch Klápa, který je aktuálně druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Naopak odčinit budou chtít svěřenci trenérů Kapuciána a Purkrábka poslední vystoupení v Ostravě, které sokolům nevyšlo a byla z toho porážka 2:5. Nedělní duel s Boleslaví je na programu od 18 hodin. Všichni příznivci jsou do hlediště Rieger arény na oba domácí zápasy srdečně zváni. Vstupenky na místě stojí 70 Kč, v předprodeji na Ticketportalu pak 50 Kč. Děti do 18 let platí 50 Kč, v předprodeji 35 Kč. Děti do 10 let, osoby nad 65 let, držitelé průkazů ZTP a členové SKV mají vstup zdarma.

5. kolo Livesport Superligy:

7. 10., 20:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians
Vinohrady | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

6. kolo Livesport Superligy:

9. 10., 18:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - Předvýběr.cz Florbal MB
Vinohrady | ONLINE | VIDEO | BULLETIN

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.