Vinohrady ovládly Czech Open!

18. 8. 2013

Muži A

3 minuty čtení

Vinohrady se poprvé ve své historii mohou radovat z triumfu na Czech Open! Ve finále po samostatných nájezdech zdolaly Mladou Boleslav a slaví senzační úspěch.

Proti SKV stála ve finále Mladá Boleslav. Nejednalo se ale o její A tým, nýbrž o celek složený z rezervního mužstva a mladých hráčů. Středočeši však svůj tým posílili o Tadeáše Chrousta, který na Czech Open hrál za Boleslav v elitní kategorii.
 
Finále začalo pro Vinohrady dobře. V šesté minutě se trefil Pepa Mareš a otevřel gólový účet zápasu. Vinohradským se však nedařilo tak, jako v předchozích fázích turnaje a iniciativu postupně přebrala Mladá Boleslav. Nejprve se od mantinelu trefil Veselý a pak přidal ještě druhou branku Středočechů Kroupa.
 
Vinohradští byli těmito dvěma brankami zaskočení, ale od druhého poločasu začali dobývat branku Středočechů. Vyrovnání nakonec padlo z florbalky Pepy Mareše, který vstřelil svůj druhý gól a prolomil střeleckou smůlu sokolů. Ač se oba týmy snažily rozhodnout zápas v základní hrací době, ani jeden z nich to nedokázal.
 
Na řadu se tak dostaly samostatné nájezdy. Za Vinohrady proměnil první nájezd Lukáš Gregor a pro SKV to vypadalo dobře, protože Tadeáš Chroust trefil jen tyčku a brankář Petr Weissgärber, jenž naskočil na rozstřel do branky, za sebe nepustil ani druhý pokus soupeře.
 
Jenže za Vinohrady neuspěli jak Martin Rossi, tak Zbyněk Stuchlík, naopak Ludvík z Boleslavi proměnil, a proto byl Weissgärber před posledním pokusem Středočechů pod velkým tlakem. Naštěstí však udržel nervy a nájezd vychytal. Následovala náhlá smrt. Lukáš Gregor opět, tentokrát se štěstím, proměnil a následně byl Péťa Weissgärber v souboji s boleslavským Ludvíkem úspěšnější.
 
V tu chvíli se hráči Vinohrad seběhli na hrací plochu a začali slavit skvělý úspěch v podobě vítězství na Czech Open v konkurenci 125 účastníků. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Honza Svoboda, jenž se výraznou měrou podílel na úspěchu SKV. Poklona však míří k celému týmu!
 

TJ SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav 3:2 (1:2) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 6. Mareš (Z. Stuchlík), 33. Mareš (Svoboda), rozhodující nájezd Gregor - 16. Veselý (Hanzlík), 20. Kroupa.
 
Vítězná sestava: Mrkos, samostatné nájezdy Weissgärber - Lanc, Záň, Kovářík, Chvátal, Votruba (C), O. Stuchlík, Roletzký - Svoboda, Z. Stuchlík, Mareš - Králík, Raiter, Linhart - Dolejš, Rossi, Gregor. Realizační tým: Jan Pazdera, Martin Hovořák a Kaisa Lind.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.