Letní posila Erich Kellermann: Musíme si i v tréninku nastavit zápasové tempo

13. 10. 2022

Muži A

4 minuty čtení

S Bohemians 5:9, s Mladou Boleslaví po zlepšeném výkonu 2:5. Takový byl víkend vinohradských florbalistů, kteří v Livesport Superlize narazili na tu největší špičku tuzemského florbalu. I z těchto duelů si ale sokolové odnáší mnohé, což budou chtít zužitkovat v nadcházejícím průběhu základní části. To potvrdila také letní posila obránce Erich Kellermann.

„Zápasy s týmy z vrcholu tabulky nám nastavily zrcadlo. Ukázaly nám nedostatky, na které se musíme soustředit, abychom dokázali takové soupeře porazit. Z mého pohledu jsme se v zápase s Boleslaví poučili z některých situací, ve kterých jsme vyhořeli v pátečním utkání, a společně se spoluhráči cítíme, že i přesto, že jsme nedokázali být příliš produktivní, budeme schopni na výkon z neděle navázat příští týden a zabojovat o body,“ ohlédl se za dvěma domácími porážkami Kellermann, který v létě přišel z Chomutova.

Sokoly teď čeká venkovní utkání na Chodově a domácí důležitá bitva s nováčkem z Karlových Varů. „Předpokládám, že zápas na Chodově bude mít podobný charakter jako poslední víkend. Důležitá pro nás bude disciplína při obranných činnostech a vyvarování se vyloučením. Pokud podáme výkon jako v zápase s Boleslaví a zpřesníme mířidla, jsme určitě schopni vyhrát. Karlovy Vary moc dobře znám z předchozích sezon v 1. lize. Dokáží hrát trpělivě a počkat si na chyby soupeře, tady vidím klíč k úspěchu v kreativní hře bez chyb, abychom jim nedali možnost využívat protiútoků, ve kterých mohou být nebezpeční. Do obou zbývajících říjnových zápasů jdeme samozřejmě pro plný bodový zisk!“ vyhlásil Kellermann smělý cíl.

V uplynulé prvoligové sezoně odehrál vytáhlý zadák v dresu Chomutova plnou porci utkání a ve 29 zápasech posbíral 20 bodů. Následovalo laso z SKV. „V Praze studuji VŠ, a proto jsem rád, že jsem dostal nabídku hrát zde nejvyšší soutěž a zároveň si trochu ulevit od cestování na tréninky i zápasy. Ačkoliv nedám na svůj bývalý klub dopustit, jsem moc rád, že mohu říci, jak jsem v SKV spokojen. Do kolektivu jsme s dalšími novými hráči zapadli velmi hladce. Jednoznačně díky náročné letní přípravě, která nás stmelila jako kolektiv a pomohla k tomu, abychom si rozuměli jako lidi,“ zhodnotil náročné, ale vydařené přípravné období.

A vzápětí přidal další pozitivum. „Oproti Chomutovu mám tady v SKV mnohem více vrstevníků okolo sebe, lidí se společnými zájmy, se kterými trávím čas i mimo florbal. A v neposlední řadě je důležitým aspektem mé spokojenosti Táda Melíšek, spoluhráč, bez kterého si fungování v kabině snad už ani nedokážu představit!,“ neopomněl svého parťáka ze severu Čech.

Po šesti duelech mají Vinohrady na svém kontě šest bodů. „Po příjemném startu sezony a dvou výhrách přišlo vystřízlivění a návrat k vyššímu nasazení v tréninku, i když prostor pro zlepšení je ještě veliký. Jako tým se chceme soustředit na každý následující zápas a sbírat body, kde to půjde. Věříme, že pokud budeme hrát tak kvalitně, jak jsme schopni, vyhneme se play down a zahrajeme si vyřazovací zápasy,“ věří 24letý obránce. „Mou osobní ambicí je pomoci týmu v produktivitě, což se mi zatím nedaří a možná si na sebe kvůli tomu vytvářím zbytečný tlak. Dále bych rád přispěl k tomu, abychom si v tréninku nastavili zápasové tempo, což určitě přinese úspěch proti kvalitním soupeřům,“ dodal Kellermann na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.